Strona główna / Lokalne / Armatorzy kutrów wędkarskich chcą blokować port w Świnoujściu. ZMPSiŚ sprzeciwia się

Armatorzy kutrów wędkarskich chcą blokować port w Świnoujściu. ZMPSiŚ sprzeciwia się

W związku z  zapowiedziami Armatorów Morskich Jednostek Wędkarskich blokowania portów, w tym portu w Świnoujściu, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA wyraża swoje głębokie zaniepokojenie w powyższej kwestii oraz apeluje o odstąpienie od zapowiadanej blokady.

Zarząd Spółki jednocześnie oświadcza, iż ma świadomość, że zakaz połowu dorsza we wschodniej części Morza Bałtyckiego nałożony przez Unię Europejską oddziałuje bezpośrednio na sytuację ekonomiczną podmiotów oferujących morskie rejsy wędkarskie w tamtym regionie.

Niemniej, zapowiadana blokada budzi niepokój ZMPSiŚ SA, bowiem jej realizacja będzie wywoływała negatywne konsekwencje finansowe. Naruszanie ciągłości logistycznego łańcucha dostaw poprzez blokowanie, czy też opóźnianie obsługi statków w portach w Szczecinie i Świnoujściu, powodować będzie wielomilionowe straty tak po stronie ZMPSiŚ SA, czy przedsiębiorstw portowych, jak i wszystkich innych podmiotów powiązanych z łańcuchem dostaw, co w obecnej dobie pandemii koronawirusa ma ogromne znaczenie.  Ponadto zapowiadana akcja zagraża bezpieczeństwu żeglugi oraz załóg statków, jak również w kontekście blokowania, czy opóźniania dostaw LNG do terminalu gazowego w Świnoujściu godzi w kwestie bezpieczeństwa energetycznego kraju.  Dodatkowo blokada ruchu promów na trasie Świnoujście–Ystad, Świnoujście-Trelleborg skutkować będzie nagromadzeniem samochodów ciężarowych, a w rezultacie zatorami drogowymi w samym Świnoujściu, jak na drogach doń prowadzących. Taka blokada międzynarodowej wymiany handlowej przyniesie ogromne straty finansowe i wizerunkowe naszego kraju.

W związku z powyższym Zarząd Spółki informuje, iż obrana forma protestu jest nie do zaakceptowania i w przypadku realizacji zapowiedzianej blokady i poniesienia przez ZMPSiŚ SA z tego tytułu szkody majątkowej, Spółka rozważy wystąpienie na drogę sądową z roszczeniami odszkodowawczymi przeciwko organizatorom i uczestnikom blokady.

Zobacz również

Spada liczba zakażonych koronawirusem. Także w Świnoujściu

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 12 013 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób – …

4 komentarze

 1. O ile wiem, akcje protestacyjne mają na celu utrudnianie, dlatego trudno się spodziewać, że protestujący staną sobie z boku i zaproszą adresatów protestu na herbatę.

 2. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

  grubarczyka przyblokujcie.

 3. to może na początek niech pisowski zarząd portu wytłumaczy pisowskiemu ministrowi że kłamstwo ma krótkie nogi i właśnie teraz zobaczymy rezultaty opowiadania bajek o pomocy dla armatorów….

 4. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

  Blokować, nie pytać
  Pozwalam.
  Tylko blokować u konkurencji, która narzuciła zakaz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.