Strona główna / Lokalne / Bili po całym ciele i kopali. Młodzi sprawcy brutalnych napadów staną przed sądem

Bili po całym ciele i kopali. Młodzi sprawcy brutalnych napadów staną przed sądem

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu skierował właśnie do Sądu Rejonowego w Świnoujściu akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom, którzy dokonali dwóch brutalnych napadów w Świnoujściu. Wszyscy byli wcześniej karani sądownie.

Pierwszego napadu dokonali latem 2019 roku. Obywatela Ukrainy zaszli od tyłu, złapali za szyję i przewrócili na ziemię. Kopali po całym ciele, aby ukraść ponad 5 tys. złotych. Ofiara trafiła do szpitala z urazem głowy i połamanym nosem.

Kolejnego napadu dokonali w nocy z 7 na 8 września. Najpierw spryskali dwóch mężczyzn gazem pieprzowym, a później bili pięściami po twarzy i kopali po całym ciele. Gdy ich ofiary przestały się bronić, ukradli im portfele kartami bankomatowymi, telefon komórkowy i 150 złotych.

– W toku postępowania ustalono, że podejrzani mężczyźni dokonali dwóch napadów rabunkowych na terenie Świnoujścia, w ten sposób, że po uprzednim użyciu przemocy wobec pokrzywdzonych, w tym m.in. kopaniu ich po całym ciele, dokonali zaboru w celu przywłaszczenia mienia należącego do pokrzywdzonych – informuje Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Tymczasowo aresztowani to 19, 23, 27 i 23-latek. Wszyscy byli wcześniej karani sądownie, a jeden z nich zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy.

Grozi im kara pozbawienia wolności od 2 lat do 12, a wobec recydywisty nawet 18 lat.

Zobacz również

Wszystkich Świętych. Zmiany w ruchu w rejonie cmentarza

Od godziny 8.00 w sobotę 30 października 2021r. do godziny 8.00 we wtorek 2 listopada …

Jeden komentarz

  1. dowalić im z grubej rury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.