Strona główna / Lokalne / Poseł PO sprzeciwia się  polityce węglowej kraju

Poseł PO sprzeciwia się  polityce węglowej kraju

Koalicja Obywatelska sprzeciwia się polityce węglowej Polski. – Dlaczego nie kupujemy surowca z polskich kopalni? – dopytywał w świnoujskim porcie poseł Artur Łącki.

– Jeżdżą na Śląsk i obiecują górnikom utrzymanie miejsc pracy. Mówią im: produkujcie, bo przecież ten węgiel jest nam potrzebny. A wiemy, że węgiel z Polski jest dużo droższy od tego, który został sprowadzony. Bałamutnie każą produkować, a sami sprowadzają tańszy węgiel z Australii, Wenezueli, czy co jest najgorsze – ten z Rosji. Przecież wiadomo, że ten z Rosji pochodzi z Donbasu, czyli kupując węgiel od Rosjan wspomagamy ich okupację Donbasu – uważa poseł Artur Łącki.

Parlamentarzysta zarzucił rządowi, że polityka węglowa nie idzie w parze z deklaracjami wspierania polskiego górnictwa. Na dowód tego zorganizował konferencję prasową w świnoujskim porcie. W trakcie której, za jego plecami rozładowywany był statek, który przypłynął do Polski z transportem węgla.

 

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

5 komentarzy

 1. zapomniał ten poseł powiedzieć,że ten kontrakt podpisali jego koledzy z Pawlakiem na czele …tzw dlugoterminowy.pewnie za ,,prowizję”

 2. a może to PO kilka lat temu podpisała długoterminowy kontrakt?i teraz ,,zapomnieli”

 3. No to co myslice robic? Sprowadzac czy wykopywac nasz ,polski? Mieszkam we Francji i tu bardzo rzadko pali sie weglem. Juz od ponad 20 lat ludzie pootwierali zaklady skupu drewna w tym palet i produkcji granulatu drzewnego. Czysciej , taniej i ekologicznie.
  Teraz ,w tym roku proponuja zakup panel slonecznych ktore produkuja prad i co nie zuzyjesz jest wrzucane na linie elektryczna, ale jezeli bedziesz potrzebowal, to go otrzymasz z powrotem. Tu we Francji i szczegolnie teraz w tym kryzysie sanitarnym,udajemy sie do naszych ,pobliskich firm,do ktorych w razie potrzeby mozemy i zwracamy sie o naprawe na gwarancji i po gwarancji.
  Firmom pobliskim mozemy zaufac ,bo zaufanie tu jest w bardzo wysokiej cenie.

 4. Kosiniak-Kamysz, rolnik z Marszałkowskiej,
  Łącki, portowiec z Marszałkowskiej.

 5. Gdzie byli 8 lat temu PO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.