Strona główna / Lokalne / Wiemy kiedy w Świnoujściu ruszą żłobki i przedszkola. Ustalono zasady

Wiemy kiedy w Świnoujściu ruszą żłobki i przedszkola. Ustalono zasady

Po konsultacjach z dyrektorami placówek publicznych i niepublicznych uzgodniono, że żłobki i przedszkola w naszym  mieście będą otwarte od 18 maja 2020 r.

Zgodnie z wytycznymi GIS zastosowane będą m. in. następujące zasady:

– ograniczenie liczby dzieci w grupach do 12 osób, 4 m2 na dziecko,

– przyjmowane będą tylko dzieci zdrowe,

– dzieci muszą być przyprowadzane i odbierane przez osoby zdrowe,

– w placówkach musi być zapewnione przestrzeganie zasad bezpieczeństwa dotyczącego otwarcia tego typu placówek.

Poza tym:

  1. Rodzice będą zobowiązani do złożenia oświadczenia, że są świadomi odpowiedzialności związanej z wysłaniem dziecka do placówki oraz, że nikt z domowników nie odbywa kwarantanny lub nie przebywa w izolacji. Oświadczenie takie należy złożyć w placówce, do której uczęszcza dziecko.
  2. Dyrektorzy placówek przeprowadzili analizę wśród rodziców w zakresie zapewnienia opieki w żłobkach i przedszkolach. Jak ustalono wynosi ona ok. 30% stanu ogólnego.
  3. Przy zgłoszonym aktualnie zapotrzebowaniu przez rodziców placówki są w stanie zapewnić opiekę zgodnie z wytycznymi po odpowiednim przygotowaniu.
  4. Zgodnie z zaleceniami ministerstwa w pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci rodziców pracujących w systemie ochrony zdrowia, służbach mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19.
  5. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2020 r. zasiłek opiekuńczy w przypadku niemożności zapewnienia opieki przez żłobek, przedszkole oraz inną placówek z uwagi na COVID – 19 rodzice mogą otrzymać do dnia 24 maja.
  6. Dyrektorzy placówek przygotowują obiekty do bezpiecznego przyjęcia dzieci i opracowują wymagane procedury zgodnie z zaleceniami GIS i właściwych ministerstw.
  7. Dzieciom uczęszczającym do placówki zostanie zapewnione wyżywienie.

 

BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Syreny alarmowe w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę, 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie województwa zachodniopomorskiego zabrzmią …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.