Strona główna / Lokalne / Całkowita zmiana identyfikacji wizualnej ma przyciągnąć turystów

Całkowita zmiana identyfikacji wizualnej ma przyciągnąć turystów

Od szkoleń z marketingu dla hotelarzy i gastronomików rozpoczną się działania, które mają pomóc turystom w wyborze Świnoujścia jako cel wypoczynku. Wrocławska firma Publicon zaproponowała także zmianę identyfikacji wizualnej oraz dedykowaną stronę internetową dla turystów.

Świnoujście zamierza zainwestować kilkaset tysięcy złotych w specjalną promocję miasta. – Chcemy pokazać turystom dlaczego w Świnoujściu jest bezpiecznie i nie chodzi tylko o najszerszą plażę w Polsce – przekonuje Szymon Sikorski opracowujący nową strategię miasta.

– Świnoujście będzie mówiło o tym, że jest tutaj szerokie spektrum oferty i będzie mówiło bezpośrednim językiem do osób poszukujących pewnych atrakcji. Świnoujście jest świetnym produktem. To co trzeba zrobić, to o nim opowiedzieć i trochę tą opowieści ułożyć na nowo, bo zmieniły się zasady gry – mówi Szymon Sikorski z firmy Publicon.

Czasu na przyciągnięcie turystów jest niewiele. Właśnie ruszają szkolenia dla hotelarzy i gastronomików.

– Zaczniemy od szkoleń i od pracy z z hotelami i z branżą gastronomiczną, której opowiemy o tym jak robić bardziej efektywne kampanie głównie w internecie.  Dlatego, że ma możliwość dotarcia do bardzo ściśle określonego użytkownika i możemy sobie łatwo zmierzyć kogo chcemy przyciągnąć  w pierwszej kolejności – dodaje Szymon Sikorski.

W ramach nowej promocji Świnoujścia, miasto chce zdecydować się na całkowitą zmianę identyfikacji wizualnej. Podczas spotkania z branżą turystyczną zaprezentowano dwa logotypy. Pierwszym z nich to kotwica z wpisaną literą S, a drugi to unowocześniony wiatrak wpisany w literę Q.

Autorzy koncepcji na promocję miasta zaplanowali także filmy reklamowe, kampanię w mediach elektronicznych oraz tradycyjnych.

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.