Strona główna / Lokalne / Ogródki przed restauracją za złotówkę i zawieszenie opłaty targowej. Już poprosili o to prezydenta Świnoujścia

Ogródki przed restauracją za złotówkę i zawieszenie opłaty targowej. Już poprosili o to prezydenta Świnoujścia

Czy Świnoujście zawiesi opłaty targowe do końca roku? O to  Janusza Żmurkiewicza prosi klub radnych SLD. – Sytuacja przedsiębiorców jest trudna i wymaga specjalnych rozwiązań – podkreśla radna Joanna Agatowska.

– Wierzymy, że wcześniej niż później wracać będziemy do normalności. Pojawią się w związku z tym turyści i klienci świnoujskich przedsiębiorców. Jednak nie ma co ukrywać, kilkutygodniowa przerwa w działalności, oraz prognozy ograniczonej ilości turystów w tym roku – spowodują dużo mniejsze przychody wszystkich, którzy żyją z turystyki, gastronomii, handlu, usług. Jako radni Klubu SLD – Lewica Razem nie mamy wątpliwości, że samorząd musi ludziom pomóc, choć sam też już ma problemy finansowe, a le za ich rozwiązanie i tak zapłacimy w przyszłości choćby spłacając zaciągnięte kredyty – tłumaczy radna Joanna Agatowska.

Z opłat mieliby być także zwolnieni restauratorzy, którzy dziś nie mogą swobodnie prowadzić działalności.

– Prosimy również Prezydenta, żeby wzorem Miasta Sopot udostępnił przestrzeń publiczną świnoujskim przedsiębiorcom (pasy drogowe, place itd.). Wnieśliśmy o formalne wstrzymanie naliczania jakichkolwiek odsetek,kar itp. od faktur opłacanych z opóźnieniem do jednostek organizacyjnych miasta – dodaje Joanna Agatowska.

O ewentualnych zwolnieniach mogą zadecydować radni. Wcześniej jednak prezydent miasta musi przedstawić projekt uchwały.

Zobacz również

Spada liczba zakażonych koronawirusem. Także w Świnoujściu

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 12 013 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób – …

4 komentarze

  1. Agatowska i SLD tacy chętni do zwalniania z opłat i innych gadżetów. Może niech zrezygnują że swoich diet i oddadzą szarej strefie bo ta nie uzyskiwała dochodów.

  2. pseudo restauracja 25 m2 a ogródek ponad 50 m2 za taniochę, biznesmeni haha

  3. Jak nie sprzedają to nie ma opłaty targowej to po co ta burza. Jak pozwalniają to dopiero zrobi się bałagan, będą wystawiać się wszędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.