Strona główna / Lokalne / Przybywa tras rowerowych

Przybywa tras rowerowych

Wczoraj oddano do użytkowania pumptruck a dziś informujemy o zakończeniu prac budowlanych przy kolejnej inwestycji dedykowanej rowerzystom – drogi rowerowej Nad Świną.

„Jest to jedna z części realizowanego projektu, którym jest budowa układu dróg rowerowych na wyspach Uznam i Wolin Międzynarodowego Szlaku Rowerowego R10. W ramach którego realizujemy obecnie budowę drogi rowerowej przy ul. Barlickiego na Warszowie. A kolejnym etapem tego projektu będzie budowa drogi dla rowerzystów przy ul. Jachtowej” – informuje Zastępca Prezydenta Barbara Michalska.

Przekazanie placu pod inwestycję wykonawcy miało miejsce pod koniec 2019 roku. Ponieważ część robót prowadzona była w obrębie Fortu Zachodniego, konieczne były uzgodnienia z Zachodniopomorskim Konserwatorem Zabytków w Szczecinie.

Prace przy drodze rowerowej były bardzo trudne, wymagały zaawansowanych prac ziemnych, usunięcia dużych kamieni. W ramach umowy powstał ciąg pieszo jezdny o długości 525 m nawierzchni. Zamontowano elementy małej architektury – kosze na śmieci, ławki, stojaki na rowery a także miejsce rekreacyjne – przystanek dla rowerzystów. Realizacji projektu podjęła się spółka RB-EUROVIA, Inspektorem nadzoru był Robert Andruszko. Wynagrodzenie umowne za roboty wyniosło 1 458 665,50 zł

Świnoujście jest miastem wyróżniającym się pod względem długości i atrakcyjności tras rowerowych. Dzięki temu coraz więcej miejsc na terenie miasta jest dostępnych dla rowerzystów.

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Jak będą kursować autobusy po otwarciu tunelu?

W ostatni piątek odbyło się w tej sprawie spotkanie on-line z udziałem Prezydenta Świnoujścia i …

Jeden komentarz

  1. ????? ➔ •

    Ta ścieżka tam była już od iks lat, a to, że jakiś urzędniczy debil wpadł na pomysł, żeby wyasfaltować parkową ścieżkę, to nie znaczy, że coś przybyło.
    Nie siejcie propagandy, że coś przybywa, bo po tych wszystkich ścieżkach, które są jeżdżę co najmniej od ponad 25-ciu lat.
    Jak już, to przybyło w lasach polbruku i asfaltu, a nie ścieżek rowerowych.
    Głupota urzędników zamienia piękne miejsca, w bezpłciowe betonowe miejsca dla bezideowej szarej masy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.