Strona główna / Lokalne / Nie będzie w tym roku odkomarzania? Monitorujemy sytuację – zapewniają urzędnicy
Foto: archiwum

Nie będzie w tym roku odkomarzania? Monitorujemy sytuację – zapewniają urzędnicy

Może nie wystarczyć pieniędzy na tegoroczne odkomarzanie w Świnoujściu. – Polityka finansowa Urzędu Miasta skupiona jest  obecnie na pomocy osobom poszkodowanym w związku z epidemią koronawirusa, dlatego w pierwszej kolejności środki finansowe kierowane są do tych osób – czytamy w informacji przekazanej przez świnoujski magistrat.

Miasto Świnoujście nie podpisało dotychczas umowy na odkomarzanie. Jednakże sytuacja dotycząca występowania komarów na terenie miasta jest na bieżąco monitorowana i gdy tylko zaistnieje taka potrzeba Miasto podpisze umowę z firmą, która niezwłocznie przystąpi do likwidowania komarów.

Na dużym obszarze Polski, w tym roku, komarów nie ma prawie wcale. Powodem są niskie jak na maj temperatury, brak śniegu zima, susza oraz niski poziom rzek.

Jednak w Świnoujściu komary już są widoczne. Szczególnie w prawobrzeżnej części miasta – Przytorze, Łunowie i Karsiborze.

 

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

2 komentarze

  1. ????? ➔ •

    Tylko pszczół nie trójcie gamonie!

  2. Przecież taką firmę należy wyłonić najpierw w drodze przetargu, wczesniej trzeba go z wyprzedzeniem ogłosić a dopiero na końcu podpisuje się umowę. W jaki sposób urzędnicy chcą zatem odpowiednio zareagować? Poza tym walkę z komarami zaczyna się w marcu/kwietniu trujące larwy w zbiornikach a walka tylko z latającymi osobnikami skazana jest z góry na porażkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.