Strona główna / Lokalne / Samorząd: Od 1 lipca opłaty wrócą do normalnych stawek

Samorząd: Od 1 lipca opłaty wrócą do normalnych stawek

Ostatnia szansa dla przedsiębiorców ze Świnoujścia na obniżenie kosztów. Przygraniczni handlarze mogą obniżyć czynsz do złotówki, a handlujący na targowisku „Pod Zegarem” o 50 procent. Od 1 lipca opłaty wrócą do normalnych stawek.

– Wszelkie ulgi których udzielamy naszym przedsiębiorcom odbywają się na wniosek. Jeżeli ktoś prowadzi działalność i ma problemy, bo np. nie ma klientów i tę działalność zawiesił, musi złożyć wniosek do odpowiedniego urzędu czy instytucji wnioskując o zmniejszenie lub zawieszenie opłaty – tłumaczy  Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

O 50-procent mniej mogą zapłacić także przedsiębiorcy wynajmujący grunty lub lokale od miasta, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej lub Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świnoujściu. Także oni powinni złożyć wniosek.

Zobacz również

Co nowego w sprawie przejść pod torami w Łunowie?

W najbliższych planach inwestycyjnych miasto uwzględnia powstanie dwóch przejść pieszo-rowerowych pod torami w Łunowie, które …

Jeden komentarz

  1. W nawet biedniejszych miastach władze obniżają stawki podatków i opłat nawet od końca roku żeby przedsiębiorcy mogli stanąć na nogi. A w naszym bogatym mieście jak zawsze najważniejsze jest łupienie mieszkańców i przedsiębiorców. Taki prezydent będzie odgwizdywał swoje sukcesy za które my będziemy płacić. Ponieważ admin nie wpuszcza niektórych komentarzy to zrobiłem sobie skreena tego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.