Strona główna / Lokalne / Plażowy odkurzacz sprząta najszerszą plażę na polskim wybrzeżu. Zobacz zdjęcia!

Plażowy odkurzacz sprząta najszerszą plażę na polskim wybrzeżu. Zobacz zdjęcia!

Rozpoczęło się gruntowne czyszczenie plaży w Świnoujściu. Specjalna maszyna sprząta plażę. Wkrótce przyjadą tu turyści spragnieni ciepła po długiej zimie.

Polska nadmorska miejscowość Świnoujście zaczyna tętnić życiem. Pojawili się w niej pierwsi turyści. Restauracje na promenadzie są już otwarte, a na plaży wypoczywają plażowicze.

To najszersza plaża na polskim wybrzeżu. Szerokość sięga tu w niektórych miejscach do 150 metrów, a długość 10 kilometrów. Tak duże kąpielisko, to spore wyzwanie dla ekip sprzątających. Tuż przed wakacjami, na piasek wyjeżdża specjalna maszyna, która dokładnie go przeczesuje.

– Ma bardzo drobne sita. Jeśli ktoś zgubi obrączkę, to też powinna ją odsiać. Jest bardzo wydajna, oczyszcza i głaszcze piasek, aby turysta mógł wygodnie wypoczywać. Wyłapuje różne odpadki, takie jak niedopałki, patyki, czasami zdarza się, że na sito wpadają zagubione przedmioty – mówi Ewa Wileńska z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” .

Jak to działa?

OSIR dysponuje urządzeniem, które sprząta plażę nie tylko z wierzchu, ale także przesypuje piasek z głębszych warstw.

Setki zębów ze stali nierdzewnej zamontowanych przeczesują piasek co sekundę, usuwając niechciane zanieczyszczenia. Maszyna jest w stanie wychwycić z piasku nawet najmniejsze przedmioty, takie jak szkło, niedopałki papierosów, pozostawiając piasek czysty, bezpieczny i zachęcający do plażowania. Plażowy odkurzacz w ciągu godziny sprząta 30 tys. metrów kwadratowych plaży.

W sezonie wakacyjnym czesanie piasku odbywa się codziennie na różnych fragmentach plaży w Świnoujściu.

Zabieg jest potrzebny, aby usunąć większe przedmioty zalegające w piasku, np. butelki czy puszki. Wykonuje to ciągnik z dołączoną maszyną, którą ciągnie za sobą.

Zobacz również

Co nowego w sprawie przejść pod torami w Łunowie?

W najbliższych planach inwestycyjnych miasto uwzględnia powstanie dwóch przejść pieszo-rowerowych pod torami w Łunowie, które …

Jeden komentarz

  1. Nie wiem kto jest odpowiedzialny za parkingi na Warszowie za torami, bo na pewno nikt tam nie sprząta. Może należałoby od czasu do czasu posprzątać śmieci, butelki i resztki po spaleniu, bo to też obraz naszego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.