Strona główna / Lokalne / Plażowy odkurzacz sprząta najszerszą plażę na polskim wybrzeżu. Zobacz zdjęcia!

Plażowy odkurzacz sprząta najszerszą plażę na polskim wybrzeżu. Zobacz zdjęcia!

Rozpoczęło się gruntowne czyszczenie plaży w Świnoujściu. Specjalna maszyna sprząta plażę. Wkrótce przyjadą tu turyści spragnieni ciepła po długiej zimie.

Polska nadmorska miejscowość Świnoujście zaczyna tętnić życiem. Pojawili się w niej pierwsi turyści. Restauracje na promenadzie są już otwarte, a na plaży wypoczywają plażowicze.

To najszersza plaża na polskim wybrzeżu. Szerokość sięga tu w niektórych miejscach do 150 metrów, a długość 10 kilometrów. Tak duże kąpielisko, to spore wyzwanie dla ekip sprzątających. Tuż przed wakacjami, na piasek wyjeżdża specjalna maszyna, która dokładnie go przeczesuje.

– Ma bardzo drobne sita. Jeśli ktoś zgubi obrączkę, to też powinna ją odsiać. Jest bardzo wydajna, oczyszcza i głaszcze piasek, aby turysta mógł wygodnie wypoczywać. Wyłapuje różne odpadki, takie jak niedopałki, patyki, czasami zdarza się, że na sito wpadają zagubione przedmioty – mówi Ewa Wileńska z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” .

Jak to działa?

OSIR dysponuje urządzeniem, które sprząta plażę nie tylko z wierzchu, ale także przesypuje piasek z głębszych warstw.

Setki zębów ze stali nierdzewnej zamontowanych przeczesują piasek co sekundę, usuwając niechciane zanieczyszczenia. Maszyna jest w stanie wychwycić z piasku nawet najmniejsze przedmioty, takie jak szkło, niedopałki papierosów, pozostawiając piasek czysty, bezpieczny i zachęcający do plażowania. Plażowy odkurzacz w ciągu godziny sprząta 30 tys. metrów kwadratowych plaży.

W sezonie wakacyjnym czesanie piasku odbywa się codziennie na różnych fragmentach plaży w Świnoujściu.

Zabieg jest potrzebny, aby usunąć większe przedmioty zalegające w piasku, np. butelki czy puszki. Wykonuje to ciągnik z dołączoną maszyną, którą ciągnie za sobą.

Zobacz również

Drużynowy tenis stołowy w ramach licealiady

W rywalizacji  o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły”, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” zorganizował rozgrywki w …

Jeden komentarz

  1. Nie wiem kto jest odpowiedzialny za parkingi na Warszowie za torami, bo na pewno nikt tam nie sprząta. Może należałoby od czasu do czasu posprzątać śmieci, butelki i resztki po spaleniu, bo to też obraz naszego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.