Strona główna / Lokalne / Jest 8 chętnych firm do budowy i eksploatacji terminalu kontenerowego. Wśród nich trzy z Azji

Jest 8 chętnych firm do budowy i eksploatacji terminalu kontenerowego. Wśród nich trzy z Azji

Przygotowania do budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu trwają. – Jesteśmy na etapie rozmów z potencjalnymi partnerami – mówi Krzysztof Urbaś, prezes zarządu Portów Morskich Szczecin – Świnoujście na antenie Twojego Radia 99,5 FM.

– W tej chwili jesteśmy na ostatniej prostej, jeśli chodzi o określenie procedur w ramach których będziemy pozyskiwać tego partnera. Badaliśmy rynek, zaprosiliśmy wszystkie firmy, które są zainteresowane. Zgłosiło się w sumie osiem przedsiębiorstw – wyjaśnia Krzysztof Urbaś.

Ta inwestycja nie cieszy się jednak społecznym poparciem. Mieszkańcy złożyli do zarządu portów swoje uwagi. Te, jak podkreśla prezes Urbaś, w miarę możliwości zostaną rozważone.

– Jeżeli będzie już wybrany inwestor, zostanie ta lista przedstawiona. Znajduje się na niej nawet kilkadziesiąt pozycji. Nie wszystkie będą mogły zostać zrealizowane, ale te które mieszkańcy uznają za najbardziej potrzebne, zostaną dopisane do porozumień – dodaje Krzysztof Urbaś.

Mieszkańcy złożyli także skargę do Komisji Petycji Unii Europejskiej. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem zarządu portów morskich, terminal kontenerowy będzie gotowy za cztery lata.

Zobacz również

Dbajmy o zieleń! Narzekamy na innych, ale nie jesteśmy wcale lepsi

Mieszkańcy miasta niejednokrotnie skarżą się na samochody należące do turystów, którzy parkują na zieleńcach i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.