Strona główna / Lokalne / Otwarta granica z Niemcami nie oznacza swobodnego wjazdu do landu Meklemburgia Pomorze Przednie

Otwarta granica z Niemcami nie oznacza swobodnego wjazdu do landu Meklemburgia Pomorze Przednie

O północy zniknęły zapory na granicach z Niemcami. Posterunki opuściła straż graniczna oraz wojsko. Zgodnie z decyzją premiera od 13 czerwca granice Polski z państwami UE zostały otwarte bez ograniczeń. Od 16 czerwca możliwe też będą loty międzynarodowe.

Otwarcie granic z Niemcami nie oznacza swobodnego wjazdu do wszystkich landów. W Niemczech bowiem funkcjonuje jednocześnie prawo federalne oraz związkowe.

Do landu Meklemburgia Pomorze Przednie mogą wjeżdżać turyści, ale tylko ci posiadający wykupiony nocleg w którymś z ośrodków lub hoteli. W dalszym ciągu np. nie mogą tam wjechać turyści z Polski.

Kontrole są wyrywkowe, lecz mandaty bardzo surowe. W przypadku Świnoujścia, które graniczy z landem i trzema uzdrowiskami to jest szczególnie uciążliwe. Do cesarskich uzdrowisk nie mogą bowiem wjechać turyści chcący np. pospacerować po transgranicznej promenadzie, czy zjeść rybę w restauracji.

Zobacz również

Czerwona zaraza, Czas honoru. Spotkanie z Jarosławem Sokołem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Jarosławem Sokołem – scenarzystą i pisarzem o świnoujskich korzeniach, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.