Strona główna / Lokalne / Przypominamy. W środę akcja neutralizacji niewybuchu. Promy Karsibór „staną” na 5 godzin

Przypominamy. W środę akcja neutralizacji niewybuchu. Promy Karsibór „staną” na 5 godzin

W środę 17 czerwca 2020 roku specjaliści z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża mają przeprowadzić kolejną akcję unieszkodliwiania niewybuchów. W związku z tym od godziny 5.00 rano do około 10.00 zamknięta będzie ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum”, popularnie zwana „Karsiborami”.

17 czerwca, czyli w dniu akcji, ostatni prom „Karsibór” z Uznamu odbije o godzinie 4.50, a z Ognicy o 4.30. Wznowienie kursowania promów planowane jest około godziny 10. Na czas zamknięcia przeprawy samochody osobowe do 3,5 tony będą kierowane na przeprawę promową „Warszów” (promy „Bielik”), którą będą obsługiwały trzy jednostki – dwa „Bieliki” i jeden „Karsibór”. Samochody powyżej 3,5 tony będą czekały do otwarcia przeprawy „Centrum”.

Tym razem specjaliści z 8. FOW będą neutralizowali dwa niewybuchy. Pierwszy to brytyjska mina lotnicza. Ma 425 kg materiału wybuchowego. Drugi jest mniejszy. To niemiecka bomba głębinowa WBD. Ma 125 kg materiału wybuchowego.

Oba zalegają przy torze wodnym w pobliżu przeprawy promowej „Centrum”. W przeciwieństwie do poprzednich takich akcji, tym razem ograniczenia nie będą dotyczyły samego miasta (centrum). Niewybuchy nie będą bowiem transportowane na poligon morski, tylko przeholowane do Kanału Piastowskiego i tam zneutralizowana metodą wypalania przez specjalistów z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Zobacz również

Castorama Smart w Świnoujściu już otwarta

13 października o godzinie 8.00 w Świnoujściu otwarta została Castorama Smart. To już 90. sklep …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.