Strona główna / Lokalne / Jadłodzielnia w Świnoujściu już działa. Można przynieść lub zabrać żywność

Jadłodzielnia w Świnoujściu już działa. Można przynieść lub zabrać żywność

W Świnoujściu powstała jadłodzielnia. Staraniem kilku wolontariuszy oraz pomocy miasta, na targowisku „Pod Zegarem” można dzielić się jedzeniem z potrzebującymi. 

– Dokładnie chodzi o dzielenie się żywnością. Nie tylko z osobami biednymi. Idea dotyczy wykorzystywania żywności zamiast jej marnowania.  Warto się nią dzielić z innymi. Liczymy na współpracę z hotelami i restauracjami. Wiemy, że w takich miejscach marnuje się bardzo dużo jedzenia mówi Bartosz Adranowski ze Stowarzyszenia Kierunek Świnoujście.

W jadłodzielni jest kilka lodówek do których można przynosić żywność. Nie mogą to być produkty surowe, ale gotowe do spożycia, zapakowane lub artykuły sypkie.  Można przynosić także zapakowane pieczywo i wyroby piekarnicze, warzywa i owoce, oryginalnie zamknięte sery, jogurty, twarogi.

Jak zapewniają wolontariusze, będą przeglądać codziennie przynoszone jedzenie, przede wszystkim pod kątem przydatności do spożycia.

Jadłodzielnia będzie dostępna przez cały rok na stanowisku nr 4, w godzinach funkcjonowania targowiska przy ulicy Kołłątaja w Świnoujściu.

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

Jeden komentarz

  1. Super, super…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.