Strona główna / Lokalne /  Mistrzostwa Funino 2020. AP Baltica Świnoujście na drugim miejscu

 Mistrzostwa Funino 2020. AP Baltica Świnoujście na drugim miejscu

Zagrożenie epidemiologiczne spowodowało, że od trzech miesięcy najmłodsi adepci piłki nożnej nie mogli zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami. Na całe szczęście świat po woli wraca do normalności i z powrotem możemy się cieszyć futbolem. Zaplanowane Mistrzostwa Funino zostały przełożone z 28 marca na sobotni dzień 20 czerwca i było warto.

Przez cały dzień w Międzyzdrojach osiem zespołów złożonych z zawodników urodzonych 2013 roku sprawdzało swoje możliwości rywalizując o zwycięstwo w pierwszych Mistrzostwach Funino 2020. Organizatorzy AP RCR Międzyzdroje postarali się aby do Miasta Gwiazd zawitały czołowe zespoły z województwa zachodniopomorskiego co było gwarancją niesamowitych emocji.

Zwycięstwem Arkonii Szczecin zakończyło się wielkie granie nad Bałtykiem. Rozegrano 28 spotkań po 10 minut każde, w sumie każda drużyna rozegrała 70 minut. Ogólnie poziom zespołów był zróżnicowany. Adepci piłki nożnej mogli się wykazać w działaniach indywidualnych gdyż rozgrywali spotkania na małych boiskach w grze 3×3.

Rewelacją mistrzostw okazała się Arkonia Szczecin, zdobywając 44 bramki a tracąc tylko 3. Można było się spodziewać że prym będzie wiodła Pogoń Szczecin oraz Arkonia Szczecin. Jednak z bardzo dobrej strony pokazał się zespół AP Baltica Świnoujście, która rozdzieliła szczecińskie zespoły na podium. Reszta drużyn zaprezentowała się godnie, grając zawsze do ostatniej minuty, pokazując wole walki.

Po raz pierwszy w Międzyzdrojach, Województwie Zachodniopomorskim zorganizowane zostały takie Mistrzostwa, organizatorzy pragnęli pokazać uczestnikom, widzom jedną z metod treningu piłkarskiego dla dzieci jakim jest FUNINO.

FUNINO to metoda, którą opracował trener piłkarski Horst Wein służąca stymulowaniu talentu piłkarskiego wśród najmłodszych adeptów piłki nożnej. Metoda ta pozwala kształtować ich inteligencję w grze na cztery bramki w aspektach: postrzeganie, rozumienie i interpretacja, podejmowanie decyzji, wykonanie techniczne.

Jak się okazało, najlepiej się czuli w grze na cztery bramki Arkończycy wygrywając wszystkie swoje spotkania i tym samym Puchar I Mistrzostw Funino pojechał z zawodnikami Arkonii do Szczecina. Drugie miejsce dla AP Baltica Świnoujście, a na najniższe stopnie podium wdrapali się po świetnym finiszu chłopcy z AP Pogoni Szczecin.

Zobacz również

Castorama Smart w Świnoujściu już otwarta

13 października o godzinie 8.00 w Świnoujściu otwarta została Castorama Smart. To już 90. sklep …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.