Strona główna / Lokalne / Na świnoujskich plażach i marinie. Od dziś pod Błękitną Flagą!

Na świnoujskich plażach i marinie. Od dziś pod Błękitną Flagą!

Od dziś na obu kąpieliskach oraz marinie powiewają Błękitne Flagi. To międzynarodowe wyróżnienie przyznawane jest najlepszym plażom na świecie za jakość wody, zarządzanie, bezpieczeństwo oraz działania edukacyjne i informacyjne.

Chcemy, aby na naszych pięknych, szerokich i piaszczystych plażach wypoczywający czuli się bezpiecznie. Dlatego cały czas inwestujemy w infrastrukturę, coraz lepszy, nowocześniejszy sprzęt dla ratowników – mówi Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz. – Wprowadzamy udogodnienia pozwalające na korzystanie z uroków naszych plaż także osobom mającym problemy z samodzielnym poruszaniem, czy matkom z wózkami.

Świnoujście –Uznam jest jedynym w Polsce kąpieliskiem, które Błękitną Flagę otrzymało w tym sezonie już po raz 15. z rzędu. Po raz 12. Przyznano ją również świnoujskiej marinie Basen Północny, a po raz pierwszy także kąpielisku Warszów.

O tym, które kąpieliska i mariny otrzymają Błękitną Flagę, co roku decyduje międzynarodowe jury w Kopenhadze. W tym roku oceniano aż 4500 tysiąca miejsc. W Polsce przyznano ją 25 kąpieliskom oraz 7 marinom.

Od minionego piątku kąpielisko Uznamie jest już strzeżone przez ratowników. A od najbliższego czwartku będzie pełna obsada na obu plażach – Uznam i Warszów. Nad bezpieczeństwem plażowiczów ratownicy czuwać będą codziennie od 10.00 do 18.00.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście

 

Zobacz również

Kolejny raport z prac przy budowie tunelu pod Świną

Na wyspie Uznam wykańczany jest wiadukt w ciągi ulicy Karsiborskiej. W ubiegłym tygodniu z asfaltu …

Jeden komentarz

  1. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

    Kto i na jakich zasadach przyznaje te flagi?
    Mam wątpliwości w szczerości, uczciwości i rzetelności.
    Ta Flago znaczy teraz tyle, co Nobel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.