Strona główna / Lokalne / “Monsun” znowu na ratunek kajakarzom. Było niebezpiecznie

“Monsun” znowu na ratunek kajakarzom. Było niebezpiecznie

Do Morskiego Pomocniczego Centrum Koordynacyjnego w Świnoujściu wpłynęła informacja z WOPR Szczecin, z której wynikało że dwóch kajakarzy na Zalewie Szczecińskim w rejonie wejścia na Kanał Piastowski potrzebuje pomocy, a według świadka zdarzenia jeden z nich szybko nabiera wody.

Do akcji skierowana została łódź R-2 z jednostki ratowniczej “Pasat” ze Świnoujścia oraz statek ratowniczy “Monsun” z Trzebieży, które wkrótce dotarły we wskazane miejsce jednak poszkodowanych osób nie odnalazły.

Mimo wielokrotnych prób nawiązania łączności z osobą zgłaszającą, udało się to dopiero o godzinie 1725, a z przeprowadzonego wywiadu wynikało, że osoby poszukiwane nie są w stanie ustalić dokładnej pozycji jednak widzą pracującą pogłębiarkę „Amazon” w pobliżu bramy torowej nr 3.

Jeden z kajakarzy rzeczywiście nabiera wody, a ponadto dryfuje po zgubieniu wiosła. Kilka minut później Monsun zlokalizował poszukiwanych, a następnie podjął na pokład jednego z nich wraz z uszkodzonym kajakiem. Druga osoba zdecydowała o samodzielnym dopłynięciu do brzegu w miejscowości Warnołęka, dlatego w asyście pozostała łódź R-2.
Żadna z poszkodowanych osób nie wymagała dodatkowej pomocy medycznej.

Zobacz również

Castorama Smart w Świnoujściu już otwarta

13 października o godzinie 8.00 w Świnoujściu otwarta została Castorama Smart. To już 90. sklep …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.