Strona główna / Lokalne / Nowe miejsce piknikowe w Świnoujściu

Nowe miejsce piknikowe w Świnoujściu

Komfortowo i na świeżym powietrzu – w taki sposób będzie można spędzić wolny czas na wyspie Karsibór w Świnoujściu. Sprzyjać temu będą zadaszone miejsca do grillowania oraz plac zabaw dla dzieci, które powstaną do połowy 2021 r. ze wsparciem z PO RYBY 2014-2020. Umowę przyznającą dofinansowanie dla Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” z dyrektor Anną Kryszan podpisał 25 czerwca br. wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Nowe miejsce wypoczynkowo-rekreacyjne powstanie na wyspie Karsibór w rejonie zjazdu z ul. 1 Maja w bezpośrednim sąsiedztwie Kanału Piastowskiego. Beneficjent zagospodaruje teren o powierzchni blisko 2000 m2. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia, ścieżki oraz nasadzenia. Pojawią się dwa zadaszone miejsca do grillowania wraz ze stołami i ławami, plac zabaw oraz stojaki na rowery.

Nowopowstałe miejsce do grillowania będzie otwarte przez cały rok. Korzystać z niego będą nie tylko mieszkańcy, ale także i turyści odwiedzający wyspę oraz rowerzyści (bezpośrednie sąsiedztwo szklaku rowerowego „Dookoła Wyspy Karsibór” o długości 21 km).

Całkowity koszt zadania to ok. 350 tys. zł, dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020 wyniosło ponad 140 tys. zł.

Zobacz również

Spada liczba zakażonych koronawirusem. Także w Świnoujściu

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 12 013 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób – …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.