Strona główna / Lokalne / Ryby prosto z kutra. Teraz to możliwe także na lewym brzegu Świnoujścia

Ryby prosto z kutra. Teraz to możliwe także na lewym brzegu Świnoujścia

O tym, że ryba prosto z kutra smakuje wyjątkowo, nie trzeba nikogo przekonywać. Gdzie w Świnoujściu można taką kupić? Sprawdzamy.

– Dzisiaj mamy flądry, sieje i leszcze – mówi rybak prowadzący niewielki punkt sprzedaży ryb przy Wybrzeżu Władysława IV. Przed chwilą dorzuciliśmy flądrę, bo ma dzisiaj spore wzięcie – mówi z uśmiechem.

Wiele osób dostrzegało brak możliwości zakupu świeżych ryb prosto z kutra. Do tej pory było to możliwe na targowisku miejskim lub po przeprawieniu się do dzielnicy Warszów – w bazie rybackiej.

Od kilku dni można to zrobić także w niewielkim punkcie przy Wybrzeżu Władysława IV, tuż obok statku wycieczkowego Roza Weneda. Rybacy otwierają swój sklepik zaraz po powrocie z połowu – o godzinie 9.00 Jeśli jest udany, wybór ryb jest naprawdę spory. Wkrótce będzie można także kupić w tym miejscu ryby wędzone.

– Ryby można kupić do godziny 17 lub aż wszystkie wyprzedamy – mówi świnoujski rybak.

Ludzie podchodzą do szyby, zerkają na ryby leżące w lodzie i zastanawiają się co wybrać. W witrynie ląduje to, z czym rybacy akurat wrócą z połowu.

– Sporo osób pyta o to czy ryba jest świeża. Podpowiadamy im wtedy jak rozpoznać świeżość ryby – po skrzelach. Jeśli są czerwone, to oznacza, że ryba wpadła do sieci kilka godzin wcześniej – mówi.

Jeśli ktoś nie lubi skrobać ryb, można poprosić na miejscu o oskrobanie z łusek.

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

6 komentarzy

 1. Dobra ryba to świeża ryba że kutra od rybaka Jaśka i jego brata. Rybę można poznać po tym co w sercu nosi. Oczy jej muszo też być zielone. To wtedy wiadomo że świeża jest. Ze kutra biercie ludziska, że kutra, wam powim

 2. Po ile taka rybka?

 3. Super świeże rybki. Uczciwi i mili w obsłudze panowie. Z tego co wiem o właścicielu, to dziadek, jego synowie, a teraz wnukowie są rybakami.

 4. Zawsze smakowała ryba prosto z…. patelni, dobrze usmażona w lekkiej panierce z samej mąki. Ryby prosto z kutra jeszcze nie wcinałem! Smaczności redaktorowi życzę!

 5. Po oskrzelach?

  • By stwierdzić ,że ryba jest świeża ,to musi mieć głowę.
   Wówczas wiemy ,że jest świeża ,jak OCZY są błyszczące (nie mętne) i SKRZELA żywo-czerwone .
   Taka rybę warto kupić ,mniam,mniam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.