Strona główna / Lokalne / Ryby prosto z kutra. Teraz to możliwe także na lewym brzegu Świnoujścia

Ryby prosto z kutra. Teraz to możliwe także na lewym brzegu Świnoujścia

O tym, że ryba prosto z kutra smakuje wyjątkowo, nie trzeba nikogo przekonywać. Gdzie w Świnoujściu można taką kupić? Sprawdzamy.

– Dzisiaj mamy flądry, sieje i leszcze – mówi rybak prowadzący niewielki punkt sprzedaży ryb przy Wybrzeżu Władysława IV. Przed chwilą dorzuciliśmy flądrę, bo ma dzisiaj spore wzięcie – mówi z uśmiechem.

Wiele osób dostrzegało brak możliwości zakupu świeżych ryb prosto z kutra. Do tej pory było to możliwe na targowisku miejskim lub po przeprawieniu się do dzielnicy Warszów – w bazie rybackiej.

Od kilku dni można to zrobić także w niewielkim punkcie przy Wybrzeżu Władysława IV, tuż obok statku wycieczkowego Roza Weneda. Rybacy otwierają swój sklepik zaraz po powrocie z połowu – o godzinie 9.00 Jeśli jest udany, wybór ryb jest naprawdę spory. Wkrótce będzie można także kupić w tym miejscu ryby wędzone.

– Ryby można kupić do godziny 17 lub aż wszystkie wyprzedamy – mówi świnoujski rybak.

Ludzie podchodzą do szyby, zerkają na ryby leżące w lodzie i zastanawiają się co wybrać. W witrynie ląduje to, z czym rybacy akurat wrócą z połowu.

– Sporo osób pyta o to czy ryba jest świeża. Podpowiadamy im wtedy jak rozpoznać świeżość ryby – po skrzelach. Jeśli są czerwone, to oznacza, że ryba wpadła do sieci kilka godzin wcześniej – mówi.

Jeśli ktoś nie lubi skrobać ryb, można poprosić na miejscu o oskrobanie z łusek.

Zobacz również

W niedzielę II tura wyborów prezydenckich. Jak głosować?

W niedzielę 12 lipca będziemy głosować w II turze wyborów prezydenckich. Na terenie miasta jest …

5 komentarzy

 1. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

  Po ile taka rybka?

 2. Super świeże rybki. Uczciwi i mili w obsłudze panowie. Z tego co wiem o właścicielu, to dziadek, jego synowie, a teraz wnukowie są rybakami.

 3. Zawsze smakowała ryba prosto z…. patelni, dobrze usmażona w lekkiej panierce z samej mąki. Ryby prosto z kutra jeszcze nie wcinałem! Smaczności redaktorowi życzę!

 4. Po oskrzelach?

  • By stwierdzić ,że ryba jest świeża ,to musi mieć głowę.
   Wówczas wiemy ,że jest świeża ,jak OCZY są błyszczące (nie mętne) i SKRZELA żywo-czerwone .
   Taka rybę warto kupić ,mniam,mniam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.