Strona główna / Lokalne / Wybory 2020. Prezydent Świnoujścia już zagłosował

Wybory 2020. Prezydent Świnoujścia już zagłosował

Od godziny 7:00 trwają wybory prezydenckie 2020 w naszym kraju. Przed południem swój głos oddał prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Wspólnie z rodziną głosował w lokalu wyborczym przy ulicy Wyspiańskiego.

Kilka tygodni temu, odpowiadając na zaproszenie Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka, Prezydent Świnoujścia przyłączył się do akcji „Cała Polska. Na Wybory!”

– Ustawa o samorządzie gminnym (art. 7 ust. 1 pkt 17) mówi o wspieraniu i upowszechnianiu idei samorządowej, w tym tworzeniu warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażaniu programów pobudzania aktywności obywatelskiej. Dlatego w czasie, w którym nieustannie każe nam się opowiadać po jednej lub drugiej stronie sporu, powinniśmy dostarczać wiedzy i zachęcać do udziału w wyborach! Promocja idei wyborów, którą chcemy się zająć, to wyraz naszej odpowiedzialności, ponieważ politycy coraz częściej pochłonięci konfliktami zapominają o tych, którzy są najważniejsi – o Wyborcach. Z myślą o nich, chcę zaprosić do inicjatywy, która ma zjednoczyć ludzi wokół idei udziału w wyborach – napisał Janusz Żmurkiewicz na swoim facebooku.

W Świnoujściu uprawnionych do głosowania jest 32 295 osób.

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.