Strona główna / Lokalne / Meklemburgia zamknięta na jednodniowych turystów. Czy można przejechać tranzytem?

Meklemburgia zamknięta na jednodniowych turystów. Czy można przejechać tranzytem?

Meklemburgia Pomorze-Przednie wciąż zamknięta dla turystów jednodniowych. Premier Landu utrzymała dotychczasowe restrykcje. Sprawę komentuje prezydent przygranicznego Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

– Wiemy o tym, że nie dotyczy to tylko Polaków, lecz dotyczy wszystkich obywateli Niemiec z innych landów, Polaków, ale innych krajów również. Wolno przejechać tranzytem przez układ drogowy landu, jadąc na przykład do Berlina.  Niemieccy handlowcy tracą z tego powodu, że Polacy nie przyjeżdżają tam na zakupy – mówi prezydent Świnoujścia.

Zdecydowano się jedynie na wjazd autokarów z turystami. Wciąż nie mogą przyjechać osoby bez wykupionego wcześniej noclegu. Wybierając się np. na rowerową wycieczkę, możemy otrzymać słony mandat.

Liczba infekcji w Meklemburgii-Pomorzu Przednim jest niska.

Zobacz również

Ratownicy: Dziennie 12 zagubień dzieci na plaży w Świnoujściu

Dzieci gubią się na potęgę na zachodniopomorskich plażach. – Pozostawione bez opieki narażone są na …

6 komentarzy

 1. kierunek Hamburg

  Czy możemy tranzytem przejechać autostradą przez Meklenburgię. Na przykład autostradą 24 w stronę Hamburga? Kto odpowie na to pytanie? Czy musimy omijać ten land i nawet w nocy autostradą nie wolno nam tam jechać.

 2. SKANDAL !!! Polscy turyści przyjeżdżający do Świnoujścia są karani karą 500 EURO za wjazd na teren niemieckiego landu Meklemburgia-Pomorze Przednie, gdyż land ten – mimo formalnie otwartych granic – przedłużył zakaz wjazdów jednodniowych na swoje terytorium w związku z epidemią. Jeżeli nie mamy wykupionego noclegu grozi nam kara od 150 do 2 tys. euro. SKANDALEM jest to, że ani władze Świnoujścia, ani polskie ministerstwo Spraw Zagranicznych, ani władze Niemiec nie czują się w obowiązku choćby wywiesić plakatów na granicach, które ostrzegałyby setki nieświadomych tego zakazu polskich rowerzystów i spacerujących po plaży przekraczających granicę z Niemcami 3 km od Świnoujścia (nie ma tam żadnej kontroli), że takie niebezpieczeństwo im grozi !!! Nota bene Niemcy z Meklemburgii, gdzie występuje drastyczne zagrożenie COVID-19 bez problemu mogą wjeżdżać na polską stronę !!! Czy ktoś może mi wyjaśnić, za co płacą prezydentowi Świnoujścia czy urzędnikom polskiego MSZ, jeśli nikt nie czuje się w obowiązku wyraźnie ostrzec polskich turystów, że grożą im tak horrendalne kary ?? Skąd oni mają o tym wiedzieć, że za chwilę po przekroczeniu granicy będą ukarani mandatem ?? Setek ludzi już to dotknęło !!! Kiedy wreszcie polskie władze państwowe i samorządowe zaczną dbać o podstawowe interesy polskich obywateli ?!!!

 3. SKANDAL !!! Polscy turyści przyjeżdżający do Świnoujścia są karani karą 500 EURO za wjazd na teren niemieckiego landu Meklemburgia-Pomorze Przednie, gdyż land ten – mimo formalnie otwartych granic – przedłużył zakaz wjazdów jednodniowych na swoje terytorium w związku z epidemią. Jeżeli nie mamy wykupionego noclegu grozi nam kara od 150 do 2 tys. euro. SKANDALEM jest to, że ani władze Świnoujścia, ani polskie ministerstwo Spraw Zagranicznych, ani władze Niemiec nie czują się w obowiązku choćby wywiesić plakatów na granicach, które ostrzegałyby setki nieświadomych tego zakazu polskich rowerzystów i spacerujących po plaży przekraczających granicę z Niemcami 3 km od Świnoujścia (nie ma tam żadnej kontroli), że takie niebezpieczeństwo im grozi !!! Nota bene Niemcy z Meklemburgii, gdzie występuje drastyczne zagrożenie COVID-19 bez problemu mogą wjeżdżać na polską stronę !!! Czy ktoś może mi wyjaśnić, za co płacą prezydentowi Świnoujścia czy urzędnikom polskiego MSZ, jeśli nikt nie czuje się w obowiązku wyraźnie ostrzec polskich turystów, że grożą im tak horrendalne kary ?? Skąd oni mają o tym wiedzieć, że za chwilę po przekroczeniu granicy będą ukarani mandatem ?? Setek ludzi już to dotknęło !!! Kiedy wreszcie polskie władze państwowe i samorządowe zaczną dbać o podstawowe interesy polskich obywateli ?!!!

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-wybory-2020-dr-anna-materska-sosnowska-owoce-jezyka-andrzeja,nId,4590798#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 4. Mirek Nieśpelski

  A gdzie można znaleźć źródło tej informacji, że wycieczki autokarowe mogą? Raczej na sam artykuł w internecie się nie powołam, jak mnie zatrzymają w MV z 50-osobową grupą pielgrzymów.

 5. Za to oni do nas mogą przyjeżdzać kiedy chcą i na ile chcą. Fajna ochrona przez zarazą.

 6. My dostajemy mandaty a oni robią u nas co chcą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.