Strona główna / Lokalne / 23-latek zszedł z promu ze Szwecji i trafił prosto za kratki

23-latek zszedł z promu ze Szwecji i trafił prosto za kratki

Trzech Polaków i obywatela Ukrainy zatrzymali 5 i 6 lipca na gdańskim lotnisku oraz w terminalu promowym w Świnoujściu funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Wszyscy byli poszukiwani przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości.

5 lipca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu wylegitymowali przybyłego promem ze Szwecji 23-latka, mieszkańca powiatu leżajskiego. Ustalili, że szuka go sąd w Leżajsku, ponieważ ma do odbycia karę 9 miesięcy pozbawienia wolności za pobicie oraz 5 dni za wykroczenie. Natomiast tamtejsza Prokuratura Rejonowa zarządziła jego poszukiwania w celu ustalenia miejsca pobytu.

Tego samego dnia do odprawy granicznej na odlot samolotu z Gdańska do Cork stawił się 45-latek z województwa mazowieckiego. Okazało się, że był poszukiwany listem gończym przez warszawską prokuraturę i stołeczny sąd w celu tymczasowego aresztowania na okres 14 dni za przywłaszczenie pojazdu.

6 lipca na gdańskim lotnisku najpierw funkcjonariusze zatrzymali 16-latka z województwa pomorskiego, poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie, a chwilę później 37-letniego obywatela Ukrainy. Pierwszy przyleciał z Edynburga i miał trafić do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a drugi z Lwowa i postanowieniem Sądu Rejonowego w Przemyślu najbliższe 25 dni ma spędzić w więzieniu za nieuiszczoną grzywnę w wysokości 5 tys. zł.

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.