Strona główna / Lokalne / Wydarzenia, imprezy, kultura. Co? Gdzie? Kiedy? Plan na 11-17.07 2020

Wydarzenia, imprezy, kultura. Co? Gdzie? Kiedy? Plan na 11-17.07 2020

Ograniczenia związane z koronawirusem mocno okroiły świnoujski kalendarz imprez w okresie letnim. To nie oznacza jednak, że nic nie będzie się działo. Wręcz przeciwnie. Zobaczcie Państwo sami, bo jest w czym wybierać.

11 lipca (sobota)

18:00 Otwarcie wystawy „PANDEMIAART”

miejsce: El Papa – Cafe Hemingway ul. Bohaterów Września 69

Po raz kolejny w tym miejscu swoje prace zaprezentuje świnoujski fotograf i grafik Wiesław “Vislav” Mileńko. Grafiki, stworzone na podstawie wcześniej wykonanych fotografii powstały w czasie pandemii, co sugeruje tytuł wystawy. Na stronie organizatora czytamy: podróżnik w czasie, przestrzeni i zainteresowaniach z natury. Fotografia i ponownie po wielu latach grafika, jest swoistym notatnikiem wrażeń i miejsc, jakie napotkał. Podczas wydarzenia obowiązuje przestrzeganie zaostrzonych przepisów sanitarnych. Później wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku 12.00-16.00 oraz w sobotę 10.00-14.00.

 21:00 Letni Koncert Gwiazd

miejsce: Amfiteatr im. Marka Grechuty ul. Chopina 30

Coś dla fanów muzyki disco-polo. Wystąpią:  Boys, After Party, Top Girls. Bilety do nabycia w kasach MDK oraz na stronach internetowych. Organizatorem wydarzenia jest VIVA-ART. Ceny biletów: normalny: 69 zł/ ulgowy dla dzieci do lat 10: 39 zł/ dzieci do lat 5: gratis.

12 lipca (niedziela)

19.00 Koncert zespołu wokalno – instrumentalnego „Chwaty” i solistów Uniwersytetu Trzeciego Wieku

miejsce: Muszla Koncertowa przy promenadzie, wstęp wolny, organizator MDK Świnoujście

Już po raz kolejny świnoujscy seniorzy zaprezentują przed mieszkańcami i turystami najpiękniejsze polskie arie operowe i przeboje polskiej piosenki.

 14 lipca (wtorek)

12.00 Kreatywna Strefa Letnia

miejsce: Muszla Koncertowa przy promenadzie

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu przygotował dla najmłodszych cykl zajęć, zabaw i animacji w „Pirackiej Zatoce”. Dzieci mają możliwość spróbowania swoich sił w pokonywaniu specjalnie przygotowanego, wyjątkowego toru przeszkód. Zabawy odbywają się w każdy wtorek.

11:00 – 15:00 Rzeźba plażowa

miejsce: miejska plaża strzeżona Warszów

15 lipca (środa)

12:00 filia MDK Warszów

14:00 filia MDK Przytór

16:00 filia MDK Karsibór

Środa na wesoło  to cykl animacji dla dzieci, które odbywają się strefach rekreacyjnych filii MDK na prawobrzeżu

16 lipca (czwartek)

12.00 Kreatywna Strefa Letnia

miejsce: Trawnik Kulturalny przed MDK, od strony placu Mickiewicza

To cykl czwartkowych zajęć, zabaw i animacji dla dzieci. Szczególną atrakcją przygotowaną dla najmłodszych będzie powstanie ciekawego, interaktywnego tunelu.

17 lipca (piątek)

20.00 Kabaret Nowaki

miejsce: Amfiteatr im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30

Jedni z najbardziej znanych i najzabawniejszych polskich kabareciarzy wystąpią przed świnoujską publicznością. Ich najnowszy program „Śmieszny Patrol” rozbawił do łez wielu widzów i zdobył wiele pozytywnych opinii. Organizator zapewnianajwiększe hity, uwielbiane postaci i plejadę nowych bohaterów w zaskakujących wakacyjnych klimatach. Tegoroczne, sezonowe skecze pod nazwą „Śmieszny Patrol” to trzech nieustraszonych śmiałków, którzy staną na głowie, aby tegoroczni wczasowicze rozchmurzyli się niezależnie od pogody, poczuli gorącą falę przypływu dobrego humoru i zataczali się od śmiechu wyznaczonego przez najlepsze kabaretowe standardy. A wszystko pod okiem wykwalifikowanej kadry ratowników z Kabaretu Nowaki! (info: kabaretowebilety.pl)

Bilety w cenie 60/30 zł (normalny/ulgowy) są do nabycia w kasach MDK oraz na stronach internetowych.

WAŻNE: Bilet wstępu ważny jest wyłącznie za okazaniem przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia (do pobrania na www.kabaretowebilety.pl)

Organizator: Eskander

UWAGA: Na terenie Amfiteatru w czasie trwania imprezy obowiązują ograniczenia w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Organizator został zobowiązany do udostępnienia co drugiego miejsca na widowni – nie więcej niż 999 miejsc dla publiczności. (Nie dotyczy opiekuna dziecka do lat 13, osoby niepełnosprawnej, niesamodzielnej lub objętej kształceniem specjalnym)

Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii zostaną zastosowane procedury wejścia i wyjścia publiczności. Regulamin imprezy w zakresie bezpieczeństwa epidemicznego został przygotowany w oparciu o klauzule dotyczące danych osobowych, umożliwiające udostępnienie GIS danych uczestników.

Obostrzenia sanitarne w Muszli Koncertowej:

Tylko połowa miejsc siedzących i stojących może zostać zajęta, zgodnie z zasadą zachowania bezpiecznego odstępu pomiędzy widzami. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa podczas trwania wydarzeń. Zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii zostaną zastosowane procedury wejścia i wyjścia publiczności. Regulamin imprezy w zakresie bezpieczeństwa epidemicznego został przygotowany w oparciu o klauzule dotyczące danych osobowych, umożliwiające udostępnienie GIS danych uczestników. Dodatkowo te same obostrzenia zostaną wprowadzone podczas trwania Kreatywnej Strefy Letniej. Obowiązek zasłaniania ust i nosa nie dotyczy dzieci do 4 roku życia.

Zobacz również

Drużynowy tenis stołowy w ramach licealiady

W rywalizacji  o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły”, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” zorganizował rozgrywki w …

Jeden komentarz

  1. Coś cicho było wczoraj w amfiteatrze. Brawo mieszkańcy. miasta Olali disco-polo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.