Strona główna / Lokalne / Urząd Miasta: Odkomarzanie odbywa się codziennie
Foto: archiwum

Urząd Miasta: Odkomarzanie odbywa się codziennie

Po publikacji naszego porannego artykułu, Urząd Miasta Świnoujścia opublikował informację w której tłumaczy, że odkomarzanie odbywa się codziennie w godzinach od 22.00 do 5.00. Urząd Miasta podpisał umowę z firmą Inpest Serwis z Pisarzowic. Umowa obowiązuje od czerwca 2020 roku i od czerwca prowadzone jest na terenie miasta odkomarzanie metodą odymiania.

Skuteczność odkomarzania metodą odymiania zależna jest od kilku czynników, m.in. od warunków atmosferycznych. Deszcz w trakcie lub po przeprowadzonym odkomarzaniu, zmieniający się wiatr powodują jego nieskuteczność.

– Urząd Miasta reaguje na bieżąco na obecną sytuację i w pełni nieuzasadnione są pojawiające się w mediach lokalnych informacje o braku odkomarzania – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie wskazane jest współdziałanie właścicieli i zarządców nieruchomości w tym zakresie poprzez dokonywanie odkomarzania terenów, którymi zarządzają. Równoczesne odkomarzanie terenów miejskich i prywatnych odniesie większy efekt.

 

Zobacz również

Ratownicy: Dziennie 12 zagubień dzieci na plaży w Świnoujściu

Dzieci gubią się na potęgę na zachodniopomorskich plażach. – Pozostawione bez opieki narażone są na …

Jeden komentarz

  1. W Yachtklubie było wczoraj pierwszy raz odkomarzane, co potwierdził pracownik yachtklubu. Ludzie poopuszczali basen gdyż nie dało się wytrzymać, siedzieli w zamkniętych kempingach i jachtach, w gorączkę. Wędkarze nie mogli posiedzieć z wędką w i tak już okrojonych, dostępnych miejscach. Trwało to całe, długie dni. Tracimy turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.