Strona główna / Lokalne / Kolejne środki finansowe na wsparcie zdalnego nauczania

Kolejne środki finansowe na wsparcie zdalnego nauczania

Gmina Miasto Świnoujście pozyskała kolejne środki finansowe w wysokości 73 160,00 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup tabletów dla najbardziej potrzebujących uczniów naszego Miasta. 

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. 

Projekt grantowy realizowany we współpracy z CPPC, pozwolił Gminie Miasto Świnoujście w prosty i szybki sposób pozyskać dodatkowe środki finansowe na wyposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji. Laptopy wysokiej jakości wraz z oprogramowaniem umożliwią dzieciom    i młodzieży, głównie z rodzin wielodzietnych, które nie miały dotychczas takich możliwości, naukę zdalną, gdy zajdzie taka potrzeba.

Gmina Miasto Świnoujście w I edycji tego programu, „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” pozyskała już środki pieniężne, w wysokości 98 800,00 zł. Z tej puli środków zakupiono 65 laptopów, które użyczone uczniom wykorzystywane były do nauki zdalnej w roku szkolnym 2019/2020.

Zobacz również

Umarła świnoujścianka. Przed śmiercią poprosiła o coś bardzo pożytecznego dla zwierząt

Zamiast kwiatów na mój grób – przekażcie datek na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu …

Jeden komentarz

  1. No i super. Tyle tylko, że zdalne nauczanie na poziomie szkół publicznych było szczątkowe i ograniczyło się do wrzucania materiału do opanowania do dizenniczka elektronicznego, cedując nauczanie na barki rodziców…
    Byłbym szczęśliwy, gdyby władze miasta, a przynajmniej pion odpowiedzialny za edukację, podeszły do sprawy systemowo, zapewniając, że lekcje on-line faktycznie będą miały miejsce. Bo jeśli miałoby to wyglądać tak jak wcześniej, to ja się pytam za co nauczyciele pobierają wypłatę? Jako rodzic nie mam żadnego merytorycznego przygotowania do uczenia swoich dzieci. A przecież są takie przedmioty jak język angielski, czy niemiecki, których rodzice na przykład nie znzją…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.