środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Latarnia morska w Świnoujściu przestała świecić… w swoje święto

Latarnia morska w Świnoujściu przestała świecić… w swoje święto

W nocy z soboty na niedzielę, pomiędzy godziną 1 a 3, latarnia morska przestała świecić. Nie wiadomo co było przyczyną niedyspozycji latarni morskiej. Przesądni mówią, że latarnia morska zezłościła się i w ten sposób pokazała swoje niezadowolenie.

Ostatni raz latarnia nie świeciła się w 2014 roku. Przerwa w zasilaniu i awaria agregatu prądotwórczego spowodowane były  potężną burzą. Wówczas zgasła na 20 minut .

Na szczęście nie doszło do żadnego groźnego zdarzenia podczas wejścia do portu, bowiem światło latarni od dawna nie jest jedynym elementem nawigacyjnym.

Awaria nie spowoduje utrudnień w uroczystościach Dnia Latarń Morskich. W niedzielę od godziny 12.00 latarnia morska będzie udostępniona do zwiedzania za darmo. Jeśli ktoś nie ma jak tam dotrzeć, to zapraszamy do skorzystania z autobusu komunikacji miejskiej. Ostatni odjedzie spod latarni do przeprawy promowej „Warszów” o godzinie 22.45.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Jeden komentarz

  1. Ostatnio przejechałam autem ze znajomymi pod naszą latarnie. Miejsce zaniedbane, otoczenie brudne, ani trawniczka, kwiatka, ławeczki. Byłam zdziwiona, bo przeciąż nie wszyscy wchodzą do latarni, czekają na resztę rodzinki. Szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.