Strona główna / Lokalne / Krzyże na ulicach mają związek z FAMĄ przeniesioną do sieci

Krzyże na ulicach mają związek z FAMĄ przeniesioną do sieci

W Świnoujściu wystartowała FAMA. W tym roku ma okrągły jubileusz. Przez pandemię, przeniosła się do świata wirtualnego. W sieci można obejrzeć np. koncerty, czy wywiady z ciekawymi ludźmi. Nie wszyscy się jednak godzą na taki typ festiwalu.

– Akcentujemy na miejscu, że jest okrągły 50-ty jubileusz tego festiwalu. Nie zgadzamy się z tym, że jest to edycja wirtualna, a świętowanie jest przełożone na za rok. To jest cofanie się w czasie, jakieś zakrzywienie – mówi Daniel Zyzik, były famowicz. – Dostaliśmy zgodę autorów tekstu piosenki „Co się stało z mamą” Maryli Rodowicz na zmianę na „Co się stało z FAMĄ?” – dodaje.

Jak się okazuje, pojawiające się krzyże na terenie Świnoujścia, mają związek z Famą przeniesioną  wyłącznie do sieci.

– Na placu Wolności w dniu rozpoczęcia FAMY stanął krzyż. Będzie ich 12, utworzymy drogę krzyżową – dodaje Daniel Zyzik.

Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej to  coroczna, sierpniowa impreza odbywająca się od 1966 w Świnoujściu. Do tej pory słynęła z warsztatów, teatru ulicznego, piosenek, aktorstwa i różnorodnych happeningów.

Po publikacji artykułu, do naszej redakcji przesłano oświadczenie organizatorów festiwalu FAMA. Treść publikujemy poniżej:

Organizatorzy Festiwalu Fama informują, że nie są inicjatorami ulicznego happeningu z wykorzystaniem symboli religijnych na ulicach Świnoujścia. Zdecydowanie i jednoznacznie odcinamy się od tego zdarzenia. Z doniesień medialnych wiemy, że ma być to głos sprzeciwu niektórych przedstawicieli lokalnego środowiska artystycznego wobec organizacji jedynie wirtualnego festiwalu. Jednocześnie informujemy, że w Świnoujściu odbędą się kameralne wydarzenia z możliwością fizycznego uczestnictwa. To koncerty z udziałem świnoujskich twórców w Klubie Szum oraz Barze Hamaki, które zaplanowano na dwa ostatnie dni festiwalu (28 oraz 29 sierpnia). Będzie można wziąć w nich udział „na żywo” lub obejrzeć transmisję on-line (na platformie You Tube).  Zapraszamy mieszkańców Świnoujścia oraz gości do oglądania wirtualnych zdarzeń artystycznych. Szczegółowy program: www.fama.org.pl. Jednocześnie mamy nadzieję, na (już fizyczne) SPOTKANIE w mieście na 44 wyspach za rok, podczas jubileuszowej 50. FAMY 2021. 

Zobacz również

Spada liczba zakażonych koronawirusem. Także w Świnoujściu

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 12 013 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób – …

5 komentarzy

 1. Niechaj takie lewackie prowokacje zrobi sobie Zyzik w dzień niepodległości razem z tą szemraną grupą Kopiejka.

 2. Grypa jest co roku. U jej źródeł są wirusy i koronawirusy. Pomimo szczepionek na grypę ,co roku w Polsce choruje jakieś 3-3,5 mln ludzi. Do tej pory nikt nie zamykał gospodarki, szkół, a ludziom nie nakazywano chodzić w maskach.
  To oznacza , że nie będzie żadnej cudownej szczepionki , która “wyleczy” przestraszonych. Zakaz imprez kulturalnych to prawdziwa epidemia. Nic dziwnego , że część ludzi sie buntuje.

 3. Pewnie pistępowi czerwoni znowu szaleją. Droga krzyżowa im by się przydała ale taka prawdziwa. Porządna pokuta i od razu by inaczej spojrzeli na świat. Dostrzegli by, że ich „miłość” jest nienawiścią, a ich „tolerancja” bardziej przypomina faszyzm, który tak ochoczo wszystkim przypinają. Tytuł newsa przykry bo jest sprzeczny z treścią

 4. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Dlaczego piszecie nieprawdę?
  Oświadczenie FAMY było takie, że z krzyżami nie mają nic wspólnego i od tego incydentu się odcinają.
  Pozwolę sobie ich zacytować:
  “Organizatorzy Festiwalu Fama informują, że nie są inicjatorami ulicznego happeningu z wykorzystaniem symboli religijnych na ulicach Świnoujścia. Zdecydowanie i jednoznacznie odcinamy się od tego zdarzenia. Z doniesień medialnych wiemy, że ma być to głos sprzeciwu niektórych przedstawicieli lokalnego środowiska artystycznego wobec organizacji jedynie wirtualnego festiwalu. Jednocześnie informujemy, że w Świnoujściu odbędą się kameralne wydarzenia z możliwością fizycznego uczestnictwa. To koncerty z udziałem świnoujskich twórców w Klubie Szum oraz Barze Hamaki, które zaplanowano na dwa ostatnie dni festiwalu (28 oraz 29 sierpnia). Będzie można wziąć w nich udział „na żywo” lub obejrzeć transmisję on-line (na platformie You Tube). Zapraszamy mieszkańców Świnoujścia oraz gości do oglądania wirtualnych zdarzeń artystycznych. Szczegółowy program: http://www.fama.org.pl Jednocześnie mamy nadzieję, na (już fizyczne) SPOTKANIE w mieście na 44 wyspach za rok, podczas jubileuszowej 50. FAMY 2021.”

 5. Organizatorzy Festiwalu Fama informują, że nie są inicjatorami ulicznego happeningu z wykorzystaniem symboli religijnych na ulicach Świnoujścia. Zdecydowanie i jednoznacznie odcinamy się od tego zdarzenia. Z doniesień medialnych wiemy, że ma być to głos sprzeciwu niektórych przedstawicieli lokalnego środowiska artystycznego wobec organizacji jedynie wirtualnego festiwalu. Jednocześnie informujemy, że w Świnoujściu odbędą się kameralne wydarzenia z możliwością fizycznego uczestnictwa. To koncerty z udziałem świnoujskich twórców w Klubie Szum oraz Barze Hamaki, które zaplanowano na dwa ostatnie dni festiwalu (28 oraz 29 sierpnia). Będzie można wziąć w nich udział „na żywo” lub obejrzeć transmisję on-line (na platformie You Tube).

  Zapraszamy mieszkańców Świnoujścia oraz gości do oglądania wirtualnych zdarzeń artystycznych. Szczegółowy program: http://www.fama.org.pl
  Jednocześnie mamy nadzieję, na (już fizyczne) SPOTKANIE w mieście na 44 wyspach za rok, podczas jubileuszowej 50. FAMY 2021.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.