Strona główna / Lokalne / Mieszkańcy pytają: Jak mają przejechać tędy rowerzyści?

Mieszkańcy pytają: Jak mają przejechać tędy rowerzyści?

Informowaliśmy dzisiaj rano, że na ulicy Karsiborskiej zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Obok istniejącej ulicy i ścieżki rowerowej uruchomiono tzw. bajpas.

– Po tej stronie Świnoujścia, powstaje bajpas ulicy Karsiborskiej, po którym już wkrótce poprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. W rejonie powstającego układu drogowego przebudowywane są sieci gazu wysokiego ciśnienia, wodociągu, kanalizacji, teletechniki i sieci elektroenergetycznych – mówi Bogusław Konopko, Inżynier Kontraktu z firmy SWECO, która nadzoruje projekt.

„Bajpas” został otwarty w poniedziałek. Przy nim ustawiono znaki, że nie wolno poruszać się tamtędy rowerami.

– Jak mają przejechać tędy ludzie pracujący w okolicy? Codziennie rano ludzie pracujący w prywatnej stoczni jadą tędy na rowerach. Teraz mają chodzić na pieszo? – pyta mieszkaniec.

Zobacz również

Grupa Morska: 2000 zł nagrody w konkursie choinkowym dla szkół

„Niedawno skierowaliśmy do Prezydenta wniosek o organizację konkursu dla dzieci, który polegałby na utworzeniu kompozycji …

5 komentarzy

  1. Bez przesady. Jeśli przejdą kilkadziesiąt metrów piechotą to nic się złego nie stanie. Przy samym chodniku jest wyjazd z budowy i jeśli będą tamtędy jeździć rowerzyści to tylko kwestią czasu jest jakieś przykre zdarzenie. Dla własnego bezpieczeństwa powinni przeprowadzać rower. To tylko minuta dłużej w drodze do pracy. W centrum też jest kilka miejsc gdzie ścieżka jest rozkopana i nie można przejechać rowerem – łącznik Żeromskiego z Uzdrowiskową albo odcinek przy Barlickiego i jakoś nikt artykułów nie pisze i nie lamentuje.

    • A gdzie tam jest chodnik? Którędy przeprowadzić o czym człowieku piszesz?

      • darek otwórz oczy. Bypass jest bardzo dobrze oznaczony. Jest wyznaczone miejsce dla poruszania się pieszych. To, że na zdjeciach nie widać chodnika to już zasluga anonimowego autora artykułu.

  2. Mieszkańcy dojeżdżają nie tylko do stoczni są jeszcze inne zakłady pracy.Wystarczy zezwolić na przejazd bajpasem a nie ustawiać znak bo tak jest prościej.

  3. Buehehe jak zwykle znowu nikt nie pomyślał, ale kasiarkę do rączki to pierwsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.