Strona główna / Lokalne / ZMPSiŚ SA wziął udział w międzynarodowym seminarium internetowym na temat zmian w sektorze portowym

ZMPSiŚ SA wziął udział w międzynarodowym seminarium internetowym na temat zmian w sektorze portowym

“Przystosowanie się do zmian. Nowa rzeczywistość sektora portowego.” – to tematy przewodnie międzynarodowego seminarium internetowego Organizacji Portów Bałtyckich (Baltic Ports Organization), które odbyło się w dniach 3-4 września br.  

Wydarzenie poświęcone było dogłębnej analizie obecnego stanu światowej gospodarki, w tym sektora portowego, zmagających się z wyzwaniami wywołanymi przez koronawirusa. W ramach licznych paneli dyskusyjnych rozważano m.in., czy cyfryzacja może być odpowiedzią na światowe sytuacje kryzysowe oraz jakie działania muszą podjąć europejskie porty, aby zachować konkurencyjność w następnej dekadzie.

Organizacja Portów Bałtyckich każdego roku we wrześniu jest organizatorem Konferencji Portów Bałtyckich. To najważniejsze coroczne wydarzenie BPO.  W jego trakcie uczestnicy wspólnie dyskutują o kluczowych sprawach dotyczących portowego biznesu. Każdego roku konferencja poświęcona jest najbardziej aktualnym wyzwaniom rejonu Morza Bałtyckiego. Jest to także doskonała platforma komunikacji, bowiem oprócz portów członkowskich BPO, uczestniczą w niej przedstawiciele Komisji Europejskiej, organizacje non-profit oraz firmy prywatne. Staranny dobór prelegentów zapewnia wysoki poziom tego wydarzenia, a profesjonalne prezentacje pozwalają ekspertom ds. Bałtyku i uczestnikom konferencji na cenną wymianę doświadczeń w zakresie problematyki portowej, żeglugowej i środowiskowej.

Tegoroczne spotkanie z uwagi na Covid-19 odbyło się z wykorzystaniem Internetu. Przed dwoma laty w 2018 roku Szczecin był gospodarzem takiej konferencji.

Zobacz również

W Świnoujściu przygotowują polsko-ukraiński festyn

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pierwszy w Świnoujściu Festyn Integracyjny, polsko-ukraiński, który odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.