Strona główna / Lokalne / Rozpoczęcie szkoły z Winkids. Mały Inżynier – Bohater Przyszłości!

Rozpoczęcie szkoły z Winkids. Mały Inżynier – Bohater Przyszłości!

Zapraszamy na weekendowe warsztaty robotyki i programowania, a w szczególności do dobrej zabawy przy użyciu zestawów klocków LEGO We.Do 2.0. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego chcemy pobudzić Wasze umysły, kreatywne myślenie, a także poszerzyć horyzonty wyobraźni i wyegzekwować logiczne myślenie.

Na warsztatach wykorzystujemy uwielbiane przez dzieci klocki LEGO oraz tablety z dostosowanym do wieku oprogramowaniem. W trakcie zajęć uczestnicy warsztatów budują konstrukcje według podanych instrukcji, a następnie uczą się je wprawiać w ruch, tworzyć interakcje, a to wszystko za pomocą prostego oprogramowania obrazkowego. Ostatnim i najciekawszym elementem zajęć jest testowanie robotów.

Projekt dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Miejsce zajęć: Multimedialne Laboratorium Winkids przy ul. Jachtowej 9 (Basen Północny)

Wiek uczestników: 7 – 12 lat (z podziałem na grupy wiekowe)

Termin: zajęcia odbywać się będą weekendowo w godzinach okołopołudniowych, szczegółowe terminy i godziny zajęć zostaną podane po ułożeniu grup zajęciowych.

Po przygodzie z LEGO zapraszamy na dalszą część przygody i udział w cyklicznych warsztatach obejmujących podstawy grafiki,  projektowanie oraz drukowanie 3D, zastosowanie skanera 3D. Ponadto nauka podstaw fizyki, logicznego myślenia, tworzenie wniosków przyczynowo-skutkowych przy użyciu GRAVITRAX.

Koszt: 100 zł /miesiąc

 

Informacje i ZAPISY:

tel.: 603 997 333

e-mail: info@winkids.pl

 

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.