Strona główna / Lokalne / Kosz na nakrętki stanął na pl. Wolności w Świnoujściu

Kosz na nakrętki stanął na pl. Wolności w Świnoujściu

W porozumieniu ze świnoujskim samorządem, na pl. Wolności stanął dziś wielki kosz na nakrętki w kształcie serca. W akcję zaangażowane jest stowarzyszenie Kierunek Świnoujście, inicjatywa Pogoń Plastik! oraz Urząd Miasta Świnoujście.

– Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zachęcić wszystkich do przynoszenia nakrętek i umieszczania ich w miejskim koszu – mówi Mateusz Gieryga z inicjatywy Pogoń Plastik. – Kosz wyprodukowany został w kształcie serca, więc rzuca się w oczy i mamy nadzieję, że szybko zapełni się nakrętkami. Znajdą tam również państwo informację, na jaki konkretny cel będą zbierane. Nakrętki oddane przez mieszkańców Świnoujścia będą oddawane do skupu, a zysk z materiałów zostanie przekazany do świnoujskich potrzebujących.

Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy. Nakrętki zbiera się, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Cele są różne – zakup wózka inwalidzkiego, sfinansowanie leczenia, pomoc domom dziecka. Plastik z korków od butelek po zmieleniu przerabia się na granulat, który można ponownie wykorzystać w procesie produkcji. Żeby kupić chociażby wózek inwalidzki, wart wiele tysięcy złotych, trzeba zebrać kilka ton nakrętek. Przed wrzuceniem nakrętek do kosza, trzeba oczyścić je z etykiet czy naklejek. Przyśpieszy to proces ich przeróbki. Zbierać można nakrętki z opakowań spożywczych (napoje, ketchup itp.) oraz nakrętki z opakowań środków chemicznych (płyny do mycia naczyń, kosmetyki).

Wielki kosz na pl. Wolności to nie pierwsza inicjatywa zbierania nakrętek w Świnoujściu. W podobne akcje zaangażowani są pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście oraz jednostek podległych.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Castorama Smart w Świnoujściu już otwarta

13 października o godzinie 8.00 w Świnoujściu otwarta została Castorama Smart. To już 90. sklep …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.