Strona główna / Lokalne / Rodzina repatriantów z Kazachstanu zamieszka w Świnoujściu

Rodzina repatriantów z Kazachstanu zamieszka w Świnoujściu

Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz wysłał zaproszenie do repatriantów z Kazachstanu, państwa Mariny i Vyacheslava Sapogov z propozycją, aby osiedlili się w Świnoujściu. Wcześniej na zapewnienie warunków osiedlenia się na terenie naszej gminy zgodę wyraziła Rada Miasta Świnoujście.

To młodzi, wykształceni ludzie, którzy mogą rozpocząć pracę w naszym mieście.

– Zwracam się do Państwa z niezwykle ważną wiadomością. Ważną zarówno dla Państwa, jak i dla mieszkańców naszego miasta – napisał Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz. – Zapraszam do osiedlenia się naszym mieście. Będziemy gotowi na przekazanie Państwu mieszkania od dnia 19 października 2020 roku. Życzę Państwu powodzenia przy realizacji tak ważnej życiowo decyzji i szczęśliwego przyjazdu do nowego domu w Polsce. Będzie nam niezwykle miło powitać nowych mieszkańców Świnoujścia.

Pradziadkowie pani Mariny zostali przesiedleni do Kazachstanu w 1936 roku. Babcia, dziadek i ojciec pani Mariny są Polakami, szanują polskie tradycje. W Kazachstanie czują się jedynie gośćmi. Marina i Vyacheslav Sapogov chcieliby w naszym kraju rozpocząć nowe życie. Pani Marina pracuje obecnie w agencji nieruchomości. Pan Vyacheslav jest kucharzem, ma doświadczenie jako szef kuchni w japońskiej restauracji. W przyszłości chcieliby powiększyć rodzinę. Pragną, by ich dzieci urodziły się w Polsce.

Przyjazd do Świnoujścia państwa Sapogov będzie możliwy po uzyskaniu przez nich wizy krajowej, wydawanej przez konsula i po przedstawieniu dowodu potwierdzającego posiadanie warunków do osiedlenia się. Zgodnie z ustawą o repatriacji, dowodem potwierdzającym zapewnienie takich warunków jest uchwała rady gminy/miasta ze zobowiązaniem do zapewnienia mieszkalnia i źródeł utrzymania przez okres nie krótszy, niż dwa lata. Zgodnie z zapisami ustawy o repatriacji, Gmina Miasto Świnoujście może ubiegać się o przyznanie dotacji z Budżetu Państwa na dofinansowanie kosztów ponoszonych w związku z osiedleniem się repatriantów. Przyznana dotacja umożliwi rozliczenie kosztów zakupu lokalu mieszkalnego i urządzenia go.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

3 komentarze

  1. A może by tak pan prezydent pomógł ludzia którzy czekają długie lata na mieszkania hmmmmm

  2. A dla mieszkańców oczekujących na mieszkanie niema miejsca. Parodia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.