Strona główna / Lokalne / Świnoujski szpital jest przygotowany do zapewnienia opieki zarażonym wirusem SARS-CoV-2

Świnoujski szpital jest przygotowany do zapewnienia opieki zarażonym wirusem SARS-CoV-2

Statystyki zachorowań w naszym kraju jednoznacznie wskazują, że należy liczyć się z tym, że w najbliższym czasie będzie pojawiało się więcej osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Personel świnoujskiego szpitala jest przygotowany na to, żeby zapewniać opiekę osobom zarażonym wirusem w przypadku problemów zewnętrznych, do czasu przetransportowania do innego szpitala.

NIedawno świnoujski szpital przejął czasową opiekę nad pacjentem zakażonym wirusem SARS-CoV-2, bowiem oddziały zakaźne placówek w Szczecinie oraz Koszalinie nie miały miejsc dla pacjentów zakaźnych. W związku z sytuacją w szpitalu podjęto działania zapewniające bezpieczeństwo epidemiczne pozostałych chorych i personelu.

– Zgłosiliśmy problem braku możliwości przekazania pacjenta z uwagi na brak miejsc i już po godzinie dostaliśmy informację, że podwojono liczbę łóżek w szczecińskiej placówce, a pacjent może do nich trafić na leczenie w godzinach popołudniowych – poinformowano na facebookowym profilu placówki.

W związku z koniecznością zachowania bezpieczeństwa pacjentów obciążonych osoby mogące kontynuować leczenie ambulatoryjne zostały wypisane z Oddziału Internistycznego. Na ten oddział przez kilka dni przyjmowani będą tylko pacjenci w trybie nagłym (tj. ratowania zdrowia i życia). Sytuacja jest chwilowa i zaraz wróci do normy.

Zobacz również

Spada liczba zakażonych koronawirusem. Także w Świnoujściu

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 12 013 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób – …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.