Strona główna / Lokalne / Stoczniowcy protestowali przed placem budowy tunelu. Chcieli, aby wyszedł do nich wiceminister Horała

Stoczniowcy protestowali przed placem budowy tunelu. Chcieli, aby wyszedł do nich wiceminister Horała

Świnoujska stocznia została wystawiona na sprzedaż. Cena wywoławcza – ponad 58 mln złotych. W piątek związkowcy protestowali przed wjazdem na plac budowy tunelu na którym odbywały się uroczystości m.in. z wiceministrem infrastruktury Marcinem Horałą – informuje Twoje Radio.

– Przyszliśmy tu przed bramę, bo chcielibyśmy mu głośno powiedzieć i pokazać jak niszczy się przemysł stoczniowy w Polsce, w zachodniopomorskim Wczoraj został ogłoszony przetarg na zbycie terenów w Świnoujściu i to jest dla nas wyrok śmierci – mówi Aneta Stawicka ze stoczni Gryfia w Świnoujściu.

Jak zapewnił prezes stoczni Krzysztof Zaremba, pracownicy ze Świnoujścia nie znajdą się na bruku. Będą mogli dojeżdżać do Szczecina.

– Zapraszamy pana Zarembę, żeby jeździł razem z nami. Takie mówienie, że ludzie do Szczecina dojeżdżają z Chojny, do nas dojeżdżają z Goleniowa, Wysokiej Kamieńskiej z Międzyzdrojów. Z Chojny do Szczecina jest około 40 km a nie 120 – podkreśla Aneta Stawicka.

Przyszłość Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia rozstrzygnie przetarg, który odbędzie się 6 listopada 2020 r. o godzinie 10.00 w siedzibie stoczni przy ulicy Brdowskiej 12 w Szczecinie.

Wiceminister Horała nie wyszedł do protestujących stoczniowców.

Zobacz również

Zamrożą grunt przy tunelu. Wiemy, po co

To już ostatnie prace wykończeniowe przy powstającym w ciągu ul. Karsiborskiej wiadukcie. W ubiegłym tygodniu …

2 komentarze

  1. niech jadą przed szałas Tuska

  2. Z Chojny do Szczecina jest dużo więcej km! Proszę poprawić błąd! Jednakże jestem za stocznią w Świnoujściu!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.