Strona główna / Lokalne / Warszów ma 1,5 km nowej drogi rowerowej

Warszów ma 1,5 km nowej drogi rowerowej

Nowa droga rowerowa biegnie wzdłuż ulicy Barlickiego i łączy się z już istniejącą drogą dla rowerów przy tej ulicy. Docelowo będzie częścią całego układu dróg rowerowych zaprojektowanych w ramach inwestycji związanych z przebudową dróg do portu.

Niemal 550 metrów nowego odcinka to wspólny ciąg pieszo – rowerowy. Wykonawca zakończył już prace budowlane i położył nawierzchnię na ostatnich metrach. Pozostały jeszcze prace wykończeniowe np. nasadzenie zieleni. Wykonawca zapowiada, że w najbliższych dniach zgłosi inwestycję do odbioru.

Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Barlickiego jest częścią programu inwestycyjnego pn. “Budowa układu dróg rowerowych w celu umożliwienia dojazdu do węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej/Barlickiego”. Wykonawcą była firma EUROVIA Polska z Kobierzyc, która została wybrana w przetargu. Koszt inwestycji to ponad 2 mln złotych, z czego ponad 1,3 mln złotych to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Info i fot. BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Groźna kolizja na Zalewie Szczecińskim. Statek dopłynął do Świnoujścia z rozprutym kadłubem

100-metrowy drobnicowiec wpłynął na Zalewie Szczecińskim na element bramy torowej. Ma rozpruty kadłub. Urząd Morski …

2 komentarze

  1. A co na to ryby, które przeżyły po wybuchu bomby?
    Czy zaakceptowały ścieżkę dla rowerów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.