Strona główna / Lokalne / Prezes ZMPSiŚ o sprzedaży stoczni w Świnoujściu: Mamy prawo pierwokupu

Prezes ZMPSiŚ o sprzedaży stoczni w Świnoujściu: Mamy prawo pierwokupu

58,1 milionów złotych – to cena wywoławcza za świnoujski oddział stoczni Gryfia. Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Krzysztof Urbaś mówił dziś na antenie Twojego Radia, że to interesujący teren, jednak wymaga analizy.

– Tereny musiałyby najpierw zostać poddane bardzo szczegółowej analizie nawigacyjnej. Wtedy moglibyśmy dopiero się wypowiedzieć, czy i dla jakich ładunków ewentualnie w przyszłości mogłyby być brane pod uwagę. Oczywiście mamy takie prawo i obowiązek wypowiedzenia się, jeżeli ktokolwiek po zawarciu stosownych umów przedwstępnych ze stocznią (…) zwróci się do nas, mamy prawo z pierwokupu skorzystać lub nie – mówi Krzysztof Urbaś, prezes ZMPSiŚ.

Zgodnie z jednym z punktów przetargu przyszły kupiec nie będzie mógł w tym miejscu  prowadzić działalności konkurencyjnej wobec stoczni w Szczecinie.

Zobacz również

Groźna kolizja na Zalewie Szczecińskim. Statek dopłynął do Świnoujścia z rozprutym kadłubem

100-metrowy drobnicowiec wpłynął na Zalewie Szczecińskim na element bramy torowej. Ma rozpruty kadłub. Urząd Morski …

Jeden komentarz

  1. Powiedział co wiedział, czeka na wytyczne od partii czyli pis taki niezależny prezes ale między słowami powiedział że z punktu widzenia rynku i zarządu portów po tej cenie absolutnie się nie opłaca…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.