Strona główna / Lokalne / Prezes ZMPSiŚ o sprzedaży stoczni w Świnoujściu: Mamy prawo pierwokupu

Prezes ZMPSiŚ o sprzedaży stoczni w Świnoujściu: Mamy prawo pierwokupu

58,1 milionów złotych – to cena wywoławcza za świnoujski oddział stoczni Gryfia. Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Krzysztof Urbaś mówił dziś na antenie Twojego Radia, że to interesujący teren, jednak wymaga analizy.

– Tereny musiałyby najpierw zostać poddane bardzo szczegółowej analizie nawigacyjnej. Wtedy moglibyśmy dopiero się wypowiedzieć, czy i dla jakich ładunków ewentualnie w przyszłości mogłyby być brane pod uwagę. Oczywiście mamy takie prawo i obowiązek wypowiedzenia się, jeżeli ktokolwiek po zawarciu stosownych umów przedwstępnych ze stocznią (…) zwróci się do nas, mamy prawo z pierwokupu skorzystać lub nie – mówi Krzysztof Urbaś, prezes ZMPSiŚ.

Zgodnie z jednym z punktów przetargu przyszły kupiec nie będzie mógł w tym miejscu  prowadzić działalności konkurencyjnej wobec stoczni w Szczecinie.

Zobacz również

Grupa Morska: 2000 zł nagrody w konkursie choinkowym dla szkół

„Niedawno skierowaliśmy do Prezydenta wniosek o organizację konkursu dla dzieci, który polegałby na utworzeniu kompozycji …

Jeden komentarz

  1. Powiedział co wiedział, czeka na wytyczne od partii czyli pis taki niezależny prezes ale między słowami powiedział że z punktu widzenia rynku i zarządu portów po tej cenie absolutnie się nie opłaca…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.