niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Dziś „Planeta I” wypłynie z Gdańska do Świnoujścia. Wkrótce przekazanie jednostki

Dziś „Planeta I” wypłynie z Gdańska do Świnoujścia. Wkrótce przekazanie jednostki

W zeszłym tygodniu zakończyły się pierwsze, trwające cztery dni, próby morskie statku wielozadaniowego „Planeta I”, zbudowanego dla Urzędu Morskiego w Szczecinie przez stocznię Remontowa Shipbuilding w Gdańsku. Dzisiaj jednostka wypływa z Gdańska do Świnoujścia, a w najbliższym czasie nastąpi przekazanie armatorowi.

Pierwsza, z dwóch tego typu, bliźniacza jednostka „Zodiak II”, została już formalnie przekazana Urzędowi Morskiemu w Gdyni i pełni swoją służbę na podległych mu akwenach. Chrzest i uroczyste podniesienie bandery odbyło się 25 września, przy nabrzeżu Pomorskim w Gdyni. Obydwie jednostki powstały w ramach, realizowanego przez nasz Urząd, projektu „NostriMaris – budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” na lata 2014 – 2020.

Źród

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

3 komentarze

  1. Byłem na próbach obu nowoczesnych jednostek. Niestety sprawy rodzinne nie pozwoliły mi na przyprowadzenie Planety do Świnoujścia.

  2. Byłem na próbach obu statków, piękne jednostki. Problemy rodzinne nie pozwoliły mi Planetę przyprowadzić do Świnoujścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.