Strona główna / Lokalne / Chryzantemy trafią na plac Słowiański i do mieszkańców

Chryzantemy trafią na plac Słowiański i do mieszkańców

3,5 tysiąca chryzantem w doniczkach Miasto odbierze do świnoujskich producentów. Część będzie zdobiło plac Słowiański. Większość trafi do mieszkańców. Kwiaty będzie można wziąć jutro (wtorek 10 listopada) i w czwartek (12 listopada), w godzinach 11.00-15.00 (bądź do wyczerpania roślin) na placu Mickiewicza przed urzędem miasta (część placu bliżej domu kultury). Prosimy o zachowanie środków bezpieczeństwa (zakryte usta i nos, dezynfekcja dłoni).

Po ograniczeniach w związku z pandemią, które dotknęły producentów i sprzedawców chryzantem, Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła skup tych kwiatów od zainteresowanych podmiotów. Aby wykorzystać chryzantemy skupione od rodzimych producentów, prezydent zdecydował, że odbierze od nich kwiaty, za które zapłaciła Agencja. Część przyozdobi plac Słowiański z okazji Dnia Niepodległości. A większość zostanie podarowana mieszkańcom miasta.

Będą mogli je posadzić na balkonach, w ogródkach, przed domami – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Dzięki temu chryzantemy się nie zmarnują, a nasze miasto – przynajmniej przez jakiś czas – będzie kolorowe.

 BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Świnoujście. Zakaz kąpieli na części kąpieliska

Z uwagi na pojawienie się sinic, dziś 17 sierpnia 2022r. dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.