Strona główna / Lokalne / Święto Niepodległości. Pokażmy, jak świętujemy wyjątkowy dzień

Święto Niepodległości. Pokażmy, jak świętujemy wyjątkowy dzień

11 listopada przypada 102. rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Pandemia ogranicza możliwość wspólnego świętowania, ale pokażmy, że każdy z nas – z rodziną, znajomymi czy nawet sam – pamięta o tym wyjątkowym dniu.

W tym roku, w związku z pandemią, oficjalne obchody Święta Niepodległości odbędą się o godz. 12.00 przed pomnikiem Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej na placu Słowiańskim. W imieniu wszystkich mieszkańców Świnoujścia kwiaty złoży delegacja świnoujskiego samorządu. Osoby zainteresowane upamiętnieniem święta, mogą indywidualnie – w ciągu całego dnia – składać wiązanki kwiatów.

W tym roku nie spotkamy się, jak zwykle przed pomnikiem, nie będziemy też świętować naszej niepodległości na placu Wolności – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Ale możemy w inny sposób uczcić ten wyjątkowy dzień, pokazać że jesteśmy wszyscy razem. My świnoujścianie, my Polacy.

Dlatego prezydent prosi, aby w środę 11 listopada z naszych okien, balkonów powiewało jeszcze więcej biało czerwonych flag, niż zwykle.

Każdy, kto tylko może, niech wywiesi polska flagę – mówi prezydent. – Biało czerwona jest naszym, Polaków symbolem. Niech połączy nas w tym wyjątkowym, trudnym czasie.

Prosimy również o przysyłanie swoich zdjęć, w jaki sposób świętują Państwo Dzień Niepodległości. Zrobimy z nich wielką, internetową galerię na oficjalnej stronie miasta Świnoujście www.swinoujscie.pl oraz na profilu internetowym Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Na Państwa zdjęcia czekamy pod adresem rzecznik@um.swinoujscie.pl. Zdjęcia można również umieszczać w środę 11 listopada bezpośrednio pod wskazanym postem z okazji Dnia Niepodległości na www.facebook.com/PrezydentSwinoujscia/.

Tekst: BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.