poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Przetarg na węzeł przesiadkowy. Wpłynęła jedna oferta

Przetarg na węzeł przesiadkowy. Wpłynęła jedna oferta

Firma Elbud ze Szczecina złożyła ofertę do przetargu na „Budowę infrastruktury związanej z modernizacją węzła przesiadkowego kolejowo – promowo – autobusowego w Świnoujściu w formule zaprojektuj i wybuduj”.

W kontekście budowy tunelu oraz organizacji ruchu turystycznego i komunikacji wewnątrz miasta to jedna z kluczowych inwestycji. Węzeł powstanie w rejonie dworca kolejowego, autobusowego  i przystani promowej na Warszowie.

Inwestycja to m.in. budowa parkingu o pojemności 225 miejsc parkingowych wraz z drogami dojazdowymi łączącego cechy parkingu P&R (Park & Ride) oraz B&R (Bike &  Ride). Parking ma umożliwić pozostawienie samochodu w rejonie węzła przesiadkowego (dworca) kolejowo-promowo-autobusowego i skorzystanie z innych środków transportu takich jak komunikacja kolejowa, autobusowa, promowa, a także rowerowa. Zmodernizowana zostanie ulica Dworcowa na wysokości dworca kolejowo – autobusowego.

Na realizację tej ważnej inwestycji Miasto pozyskało dofinansowanie i to aż w kwocie ponad 10 mln 429 tys. złotych z Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego

Obecnie trwający przetarg jest drugim na to zadanie. Pierwszy został unieważniony, ponieważ złożone oferty znacznie przekraczały kwotę, jaką Miasto przeznaczyło na ten cel, czyli ponad 11,4  mln złotych brutto. W przetargu swoje oferty złożyły wówczas dwie firmy:

– Pro – Tra Building Sp. z o.o. Wrocław na kwotę 15 mln 530 tys. złotych

– Elbud Szczecin Sp. z o.o. Szczecin na kwotę 14 mln 978 tys. złotych

W drugim przetargu Miasto podniosło kwotę na realizację zadania do 13 mln 848 tys. złotych brutto. W związku z pytaniami od zainteresowanych firm, termin składania ofert wydłużono z 16 do 24 listopada 2020. Ostatecznie wpłynęła jedna oferta od firmy Elbud Szczecin Sp. z o.o. na kwotę 13 mln 773 tys. złotych.

Aktualnie złożona oferta jest w trakcie weryfikacji przez komisję przetargową.

Pełna informacja z otwarcia ofert jest dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Świnoujście, bezpośredni link:

http://bip.um.swinoujscie.pl/przetarg/30393/wim-271-1-33-2020

BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.