Strona główna / Lokalne / To szczytny cel! Szpital wsparł zbiórkę żywności dla seniorów

To szczytny cel! Szpital wsparł zbiórkę żywności dla seniorów

Pracownicy Szpitala im. Jana Garduły przyłączyli się do akcji zbiórki żywności dla świnoujskich seniorów. Kupili produkty o długim terminie ważności, a także środki czystości. – W akcji uczestniczymy co roku. Paczki zostały już przekazane organizatorom inicjatywy – mówią pracownicy szpitala.

Pracownicy w ostatnich dniach przynosili do szpitala zakupione produkty. W poniedziałek zostały przekazane organizatorom akcji.  – To bardzo szczytny cel. Chętnie pomagamy – mówią w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły.

Jak wyjaśnia Sylwia Marszałek, organizatorka akcji, zebrane do tej pory produkty są segregowane i pakowane wraz z innymi. Teraz, ze względów bezpieczeństwa, czeka je kwarantanna. W połowie grudnia zostaną rozwiezione. Idea jest taka, żeby paczki trafiły do co najmniej 20 seniorów. Niewykluczone jednak, że produktów uda się zebrać więcej.

– Wszystko zależy od hojności świnoujścian. W paczkach dla seniorów są proszki do prania, mydła i inne środki czystości, a także produkty żywnościowe takie jak makarony, kasze, ryż, koncentraty, konserwy, sosy itp. Nie zabraknie też ciasteczek i herbaty – dodaje Agnieszka Krawczyk, jedna z organizatorek inicjatywy.

Organizatorzy akcji dodają, że szpital od samego początku akcji, czyli od pięciu lat, uczestniczy w zbiórce żywności dla świnoujskich seniorów. – W tym roku pomimo pandemii i ciężkiej sytuacji ochrony zdrowia, załoga szpitala nie zawiodła. Wielkie podziękowania za to, że wspierają nas, leczą i pomagają – mówią organizatorzy akcji.

Dodajmy, że oprócz szpitala akcję współorganizuje Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów na Warszowie, koło nr 2 oraz klub KS Prawobrzeże. Akcję wspierają przedsiębiorcy, mieszkańcy miasta.

fot. Tomasz Kotwicki

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.