Strona główna / Lokalne / Janusz Żmurkiewicz w stacji Twoje Radio. “Są pomysły na ratunek stoczni Gryfia w Świnoujściu”

Janusz Żmurkiewicz w stacji Twoje Radio. “Są pomysły na ratunek stoczni Gryfia w Świnoujściu”

Są pomysły na ratunek świnoujskiej stoczni Gryfia. Na oba musiałby zgodzić się jej właściciel. Pierwszy to budowa ekoportu. Mówił dziś o tym na antenie stacji Twoje Radio Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

– Rząd, a konkretnie pani wiceminister klimatu, prowadzi rozmowy na temat utworzenia nad morzem portu instalacyjnego, który obsługiwałby inwestycje związane z wiatrakami na morzu, czyli pozyskiwaniem ekologicznej energii – mówi.

Drugi pomysł na ratunek, to wspólna propozycja marszałka województwa i lokalnego samorządu.

– Jest na stole druga propozycja – komunalizacji stoczni, czyli stworzenie takiego parku przemysłowego. To jest to co proponujemy z panem marszałkiem Geblewiczem. Musiałaby być podjęta rządu, że przekazuje dla samorządu ten cały oddział stoczni, a samorząd udostępnia tereny, urządzenia, nabrzeża, dźwigi, doki, dla mniejszym podmiotom montującym statki, żeby mogli prowadzić taką działalność – dodaje Żmurkiewicz.

Stocznia w Świnoujściu zatrudniała blisko 200 pracowników. Z końcem listopada wszyscy dostali wypowiedzenia z pracy. Tereny na których leży stocznia mają zostać sprzedane.

Posłuchaj Rozmowy Dnia na antenie stacji Twoje Radio: https://twojeradio.fm/dwa-pomysly-na-ratunek-stoczni-gryfia-w-swinoujsciu.html

Zobacz również

Plażowy „potwór” posprząta plażę po turystach-śmieciarzach

Tereny kąpieliska w Świnoujściu sprzątane są przez specjalistyczny sprzęt który przesiewa i oczyszcza piasek z …

3 komentarze

  1. JAKIE RATOWANIE!? JAKIE POMYSŁY!? NIKT JUŻ NIE POTRZEBUJE W GRYFII DOBRYCH RAD I POMYSŁÓW. PO MSR W ŚWINOUJŚCIU JEST JUŻ POZAMIATANE!!! TERAZ TO ŻMUREK RATOWAĆ MOŻE STOCZNIE GRYFIA… W SZCZECINIE, BO TA BEZ POMOCY PADNIE PO OKOŁO PÓŁ ROKU PO MSR W ŚWINOUJŚCIU!

  2. Wam już towarzyszu marzycielu dziękujemy za pomoc…

    • Ten to jak zwykle obudził się za późno.
      Panu już dziękujemy !!!!!!!! Pora na kogoś kto zrobi coś dla mieszkańców !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.