Strona główna / Lokalne / Janusz Żmurkiewicz w stacji Twoje Radio. „Są pomysły na ratunek stoczni Gryfia w Świnoujściu”

Janusz Żmurkiewicz w stacji Twoje Radio. „Są pomysły na ratunek stoczni Gryfia w Świnoujściu”

Są pomysły na ratunek świnoujskiej stoczni Gryfia. Na oba musiałby zgodzić się jej właściciel. Pierwszy to budowa ekoportu. Mówił dziś o tym na antenie stacji Twoje Radio Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

– Rząd, a konkretnie pani wiceminister klimatu, prowadzi rozmowy na temat utworzenia nad morzem portu instalacyjnego, który obsługiwałby inwestycje związane z wiatrakami na morzu, czyli pozyskiwaniem ekologicznej energii – mówi.

Drugi pomysł na ratunek, to wspólna propozycja marszałka województwa i lokalnego samorządu.

– Jest na stole druga propozycja – komunalizacji stoczni, czyli stworzenie takiego parku przemysłowego. To jest to co proponujemy z panem marszałkiem Geblewiczem. Musiałaby być podjęta rządu, że przekazuje dla samorządu ten cały oddział stoczni, a samorząd udostępnia tereny, urządzenia, nabrzeża, dźwigi, doki, dla mniejszym podmiotom montującym statki, żeby mogli prowadzić taką działalność – dodaje Żmurkiewicz.

Stocznia w Świnoujściu zatrudniała blisko 200 pracowników. Z końcem listopada wszyscy dostali wypowiedzenia z pracy. Tereny na których leży stocznia mają zostać sprzedane.

Posłuchaj Rozmowy Dnia na antenie stacji Twoje Radio: https://twojeradio.fm/dwa-pomysly-na-ratunek-stoczni-gryfia-w-swinoujsciu.html

Zobacz również

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

GAZ SYSTEM ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. …

3 komentarze

  1. JAKIE RATOWANIE!? JAKIE POMYSŁY!? NIKT JUŻ NIE POTRZEBUJE W GRYFII DOBRYCH RAD I POMYSŁÓW. PO MSR W ŚWINOUJŚCIU JEST JUŻ POZAMIATANE!!! TERAZ TO ŻMUREK RATOWAĆ MOŻE STOCZNIE GRYFIA… W SZCZECINIE, BO TA BEZ POMOCY PADNIE PO OKOŁO PÓŁ ROKU PO MSR W ŚWINOUJŚCIU!

  2. Wam już towarzyszu marzycielu dziękujemy za pomoc…

    • Ten to jak zwykle obudził się za późno.
      Panu już dziękujemy !!!!!!!! Pora na kogoś kto zrobi coś dla mieszkańców !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.