Strona główna / Lokalne / Nasza Promenada Zdrowia okazała się najlepsza w całym województwie

Nasza Promenada Zdrowia okazała się najlepsza w całym województwie

Wygraliśmy w konkursie organizowanym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną. Konkretnie za przebudowę promenady miejskiej z realizacją nowego ciągu rekreacyjno-spacerowego (projekt „Kurort nadmorski – nowa wizja przestrzeni publicznej „Promenada Zdrowia”).

– Cieszę się, że to właśnie Świnoujście tak doskonale się w to wszystko wpisuje – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Celem konkursu była budowa wizerunku województwa jako regionu aktywnego, atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestycji. Cieszę się, że to właśnie Świnoujście tak doskonale się w to wszystko wpisuje.

Kurort Nadmorski Świnoujście to  jedna z największych i najbardziej spektakularnych inwestycji ostatnich lat, która zmieniła wygląd dzielnicy nadmorskiej przywracając jej dawny charakter. Dzięki nowej infrastrukturze pieszo-rekreacyjnej morze i plaża „przybliżone” zostały turystom i mieszkańcom.

Kilkadziesiąt lat temu brzeg morski znajdował się o wiele bliżej historycznej promenady. Naturalne ruchy geologiczne spowodowały oddalanie się brzegu i zarastanie kolejnych obszarów powstających między promenadą i plażą. Inwestycja wypełniła powstałą w ten sposób przestrzeń i oddała ją ludziom.

Zobacz również

Tropikalny parkrun. Karolina i Robert najszybsi

Drugi po wznowieniu parkrun, oznaczony numerem #195, odbył się na ścieżkach Parku Zdrojowego w niemal …

Jeden komentarz

  1. Super.Wystarczyło wyciąć ok.2 tyś drzew z tego 500 szt.nielegalnie i powstało to betonowe COŚ. W konkursie na najbardziej ekologiczne miasto ostatnie miejsce mamy murowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.