Strona główna / Lokalne / COVID-19. Wkrótce zaszczepią pierwszą osobę w Świnoujściu!

COVID-19. Wkrótce zaszczepią pierwszą osobę w Świnoujściu!

W ostatnich dniach stosowne wnioski o szczepienia wypełniali pracownicy placówek medycznych. To oni zostaną zaszczepieni jako pierwsi. Podobnie będzie w naszym mieście. W poniedziałek (28 grudnia) w związku z akcją szczepień w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły odbędą się szkolenia personelu medycznego dotyczące akcji szczepień.

– Jesteśmy jednym z 509 szpitali węzłowych w naszym kraju. Oznacza to, że możemy szczepić pracowników i współpracowników placówek medycznych. Zgłosiliśmy nasz akces, gdy tylko dowiedzieliśmy się o planach Ministerstwa Zdrowia – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły.

Do Świnoujścia trafi na początku tygodnia 150 szczepionek. Plan jest taki, żeby pierwsi pracownicy ochrony zdrowia zostali zaszczepieni we wtorek (29 grudnia) lub środę (30 grudnia). – Po otrzymaniu szczepionek poinformujemy o dacie pierwszego szczepienia – dodają przedstawiciele placówki – Jako pierwsza szczepionkę przyjmie lek. med. Renata Waszczuk, lekarz naczelny naszego szpitala.

Wedle harmonogramu po pracownikach ochrony zdrowia szczepieni będą pensjonariusze domów pomocy społecznej i zakładów-opiekuńczo leczniczych, osoby po 60. roku życia oraz służby mundurowe i nauczyciele. Wedle zapowiedzi premiera RP Mateusza Morawieckiego 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia dla wszystkich obywateli kraju. Narodowy Program Szczepień na COVID-19 jest największą operacją logistyczną od dziesięcioleci.

Zobacz również

Już w tę sobotę Piknik Rodzinny Osiedla Warszów

– Wspólnie z Agnieszką Krawczyk i wieloma naszymi wolontariuszami już dzisiaj przyłączamy się do zaproszenia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.