Strona główna / Lokalne / Dworczyk: w drugiej połowie stycznia rozpoczniemy szczepienia grupy pierwszej, w tym seniorów
Foto: PAP/Piotr Nowak

Dworczyk: w drugiej połowie stycznia rozpoczniemy szczepienia grupy pierwszej, w tym seniorów

W drugiej połowie stycznia rozpoczniemy szczepienie grupy numer jeden, czyli seniorów, ale również przedstawicieli niektórych zawodów, czyli nauczycieli i przedstawicieli służb mundurowych – powiedział w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk.

Na niedzielnej konferencji prasowej szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk pytany był m.in. o to, kiedy planowane jest szczepienie kolejnej grupy osób, w której znajdują się m.in. seniorzy.

“My mamy estymację, która wskazują na to, że w drugiej połowie stycznia rozpoczniemy szczepienie grupy numer jeden, czyli właśnie seniorów, ale również przedstawicieli niektórych zawodów, czyli nauczycieli, przedstawicieli służb mundurowych” – powiedział.

“Natomiast jesteśmy bardzo ostrożni z podawaniem konkretnych terminów, bo jest część zmiennych, na które my, jako rząd, nie mamy wpływu” – zastrzegł.

Dworczyk powiedział, że przygotowywany jest system i od 15 stycznia będzie on działał “w trybie pełnego funkcjonowania” – wówczas ma działać infolinia, dzięki której będzie można się zapisywać, działać będą również wszystkie punkty szczepień na terenie całego kraju.

“Opieramy się na deklaracjach firm farmaceutycznych, które dostarczają szczepionkę w swoim trybie i my na to mamy wpływ ograniczony” – powiedział. Drugą zmienną jest tempo szczepienia grupy zero – wskazał. Szczepienia tej grupy rozpoczęły się w niedzielę.(PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ krap/

Zobacz również

Ciemno na rondzie na Warszowie. „Jest niebezpiecznie”

Niedawno uruchomiono objazd przez rondo na Warszowie. Jest nieoświetlona przez co może być niebezpieczna. – …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.