Strona główna / Lokalne / Pierwsze osoby na Pomorzu Zachodnim zaszczepione przeciwko COVID-19

Pierwsze osoby na Pomorzu Zachodnim zaszczepione przeciwko COVID-19

Dziś rano (27.12.2020) na Pomorzu Zachodnim podano pierwsze dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Pierwsze zaszczepione osoby to personel szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

– Solidarność jest naszym polskim znakiem firmowym. Solidarnie powinniśmy się zaszczepić wszyscy – podkreślał dziś wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki – Dziś rozpoczynamy szczepienia w etapie „O”, czyli personelu medycznego i niemedycznego placówek służby zdrowia, osób które mają codzienny kontakt z osobami chorymi na COVID-19. Niebawem rozpoczną się szczepienia dostępne dla wszystkich obywateli. Jak najwięcej osób powinno się zaszczepić, byśmy przerwali pandemię i wrócili do normalnego życia – do pracy, do szkoły. Pomyślmy o wszystkich osobach starszych, przewlekle chorych, dla których koronawirus jest niezwykle groźny. Zadbanie o nich i przerwanie łańcucha zakażeń to nasza odpowiedzialność, więc apeluję: zaszczepmy się wszyscy.

Pierwsze dawki szczepionki w szpitalu przy ul Arkońskiej przyjęli m.in. lekarze, pielęgniarki, pracownicy administracji. Pierwszą zaszczepioną osobą była prof. Marta Wawrzynowicz- Syczewska, specjalistka ds. chorób zakaźnych i transplantologii klinicznej.
– Jestem szczęśliwa – powiedziała prof. Marta Wawrzynowicz-Syczewska po szczepieniu – Czekałam na to wiele tygodni. To wspaniały triumf nauki nad wirusem. To nadzieja na pokonanie pandemii.

Szczepienia przeciwko COVID-19 to jedna z najbardziej złożonych operacji logistycznych w historii Polski. Informacje o jej przebiegu umieszczane są na bieżąco na stronie gov.pl/szczepimysie Znajdziemy tutaj najświeższe doniesienia, komunikaty i wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień.

Zobacz również

W niedzielę do Świnoujścia przyjadą Motomikołaje

Corocznej tradycji staje się zadość! Motołaje nadjeżdżają jedno- i dwuśladach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wsparcia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.