Strona główna / Lokalne / Policja sprawdza czy doszło do oszustwa. Strajkujące kobiety nabrały podejrzeń

Policja sprawdza czy doszło do oszustwa. Strajkujące kobiety nabrały podejrzeń

Czy 18-letni chłopak, który m.in. organizował strajk kobiet w Świnoujściu przywłaszczył sobie pieniądze i ile, to ustali policja. Tymczasem zgłaszają się kolejni poszkodowani. Sprawa wyszła na jaw, gdy kobiety uczestniczące w strajku, zaczęły domagać się rozliczenia zebranych pieniędzy – informuje Twoje Radio.

– Oszukał, przyznał się do tego, że zabrał pieniądze, ponieważ nie miał. Później wyszła na jaw cała reszta. Zbiórkę, która prowadził na dom dziecka, nigdy na dom dziecka nie została przelana. Pieniądze na schronisko tak samo. Psy i koty nie zobaczyły nawet jedzenia. To nie jest jedno oszustwo. Na samych zrzutkach i pomagam.pl zebrał około 6 tys. złotych a nawet więcej, bo nie oddał pieniędzy za psa Gaję ze Świnoujścia – pani Magdalena też nie dostała pieniędzy – mówi jedna z poszkodowanych osób.

Skala zarzutów jest spora. Świnoujska policja prowadzi postępowanie i przesłuchuje poszkodowane osoby.

– Policjanci z Komendy Miejskiej w Świnoujściu prowadzą postępowanie przygotowawcze w przedmiotowej sprawie w kierunku przestępstwa z artykułu 286 Kodeksu Karnego, tj. oszustwo – mówi sierż. Kamil Zwierzchowski ze świnoujskiej policji.

Przestępstwo oszustwa jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Próbowaliśmy skontaktować się z mężczyzną, jednak wykasował wszystkie profile w serwisach społecznościowych. Z internetu zostały usunięte wszystkie zbiórki, które organizował w internecie. Poszkodowane osoby jednak przekazały policji screeny.

Zobacz również

Wstępnie policzono pieniądze zebrane przez WOŚP w Świnoujściu

Podczas 31. Finału WOŚP w Świnoujściu wolontariusze zebrali 194 800,00 zł – poinformował Harcerski Sztab WOŚP. …

6 komentarzy

  1. stałem na Piastowskiej i czekałem aż ,,przewali”się tem motłoch…w samochodzie…jako 1-wszy do skrętu…widziałem jak młode panienki idać pociągały z butelki 45 procent….

  2. Jak to jest, że organizatorami lewicowych demonstracji tak często okazują się być złodzieje, oszuści i inne cwaniaczki?

  3. Pamietam jak ten pan krzyczał na marszach w swinoujsciu miał tube i to taka ekipa chce zmieniać rzeczywistość a gdzie elementarna uczciwość ?

  4. Jest jeszcze jedno zbieranie pieniędzy na zrzutów.pl na samochód dla schroniska dla zwierząt którą organizował.Szczęśliwie dzięki czujności mieszkańców została zablokowana.Na marginesie nie miał prawa organizować tej zrzutki ponieważ operator schroniska biorąc udział w konkursie na prowadzenie schroniska gwarantuje posiadanie pojazdu.Akurat ten człowiek operatorem schroniska nie był!

  5. A czego się można było spodziewać po takich ludziach? 😀

  6. Czy to aby nie był młody Kijowski?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.