Strona główna / Lokalne / Rozpoczyna się rejestracja szczepień dla seniorów 80+. Co warto wiedzieć?

Rozpoczyna się rejestracja szczepień dla seniorów 80+. Co warto wiedzieć?

W piątek (15 stycznia 2021 roku) w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły rozpocznie się rejestracja dla osób, które ukończyły 80 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Od 22 stycznia ruszy rejestracja dla osób, które ukończyły 70. rok życia. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia.

Zarejestrować można się telefonicznie szpitalu pod numerem telefonu 91 32 67 404 lub osobiście w rejestracji. Rejestracja będzie odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.

Możliwa jest także e-rejestracja proponowana przez Ministerstwo Zdrowia poprzez stronę pacjent.gov.pl oraz bezpłatną infolinię, która działa całodobowo: tel. 989. Szczegóły można znaleźć stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja.

W naszym szpitalu punkt szczepień znajduje się przy wejściu B (ul. Jana z Kolna). Miejsce oznaczono dwoma banerami z napisem „do punktu szczepień” (na zdjęciu). Podczas szczepienia należy mieć ze sobą dowód osobisty.

– O dacie i miejscu szczepienia będziemy informować poprzez system SMS. Podczas rejestracji należy w związku z tym podać swój numer telefonu komórkowego – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły – Szczepimy preparatem Pfizera. Oznacza to, że zaszczepiona osoba będzie musiała przyjąć także drugą dawkę. O terminie kolejnego szczepienia pacjent zostanie poinformowany wraz z przyjęciem pierwszej dawki. Przypomnimy także o tym terminie poprzez system SMS – dodaje.

Szpital Miejski im. Jana Garduły będzie otrzymywał 30 szczepionek tygodniowo. Tyle dawek będzie otrzymywać każda placówka posiadająca punkt szczepień; także dwie pozostałe wykonujące szczepienia na terenie Świnoujścia: Uzdrowisko Świnoujście oraz Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska. Liczba dostarczanych szczepionek nie zależy od placówek medycznych przeprowadzających szczepienia.

Do środy szpital zaszczepił 691 osób. W przyszłym tygodniu szczepieni będą pensjonariusze Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego.

Po szczegóły dotyczące szczepień zapraszamy na stronę internetową szpitala: https://szpital-swinoujscie.pl/ oraz na fanpage placówki na Facebooku.

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu

Zobacz również

Można już przejechać ulicą Dworcową

Ściągnięto znaki zakazujące skrętu  w prawo dla zjeżdżających z promów Bielik. Otwarto przejazd ulicą Dworcową. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.