Strona główna / Lokalne / Ścieżka w koronach drzew – nowa atrakcja przyrodnicza w Heringsdorfie

Ścieżka w koronach drzew – nowa atrakcja przyrodnicza w Heringsdorfie

Wiosną 2021 roku turyści oraz mieszkańcy niezależnie od wieku będą mogli osobiście poznać nową atrakcję turystyczną w Heringsdorfie – Uznamską Ścieżkę w koronach drzew. Ekscytujący szlak przygodowy prowadzi przez różne poziomy lasu na wysokość do 23 metrów.

Ścieżka zbudowana jest w sposób przyjazny dla środowiska i głównym materiałem budowlanym jest drewno. Przyjazna dla osób niepełnosprawnych kładka na ścieżce o długości około 1350 metrów oraz informacje znajdujące się na licznych przystankach edukacyjnych, w zabawny i  interesujący sposób dostarczą wiedzę z zakresu edukacji ekologicznej, Parku Przyrody Uznam oraz rodzimej fauny i flory. Na zawrotnych wysokościach oczekują stacje przygodowe z ekscytującymi elementami balansującymi. Spacerując do szczytu koron drzew, otwierają się przed nami niepowtarzalne perspektywy, które dają przedsmak tego, co można zobaczyć z 33-metrowej kwadratowej wieży widokowej, wzorowanej na „starej baszcie Bismarcka”. Stąd, z 75 metrów nad poziomem morza, roztacza się niepowtarzalny widok na trzy Uzdrowiska Cesarskie: Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin.

Kolejną atrakcją jest siatka spacerowa, znajdująca się na górnej platformie wieży jest 50 m², która zapewni dodatkowy dreszczyk emocji. Dzięki windzie wjazdowej znajdującej się przy wejściu oraz niewielkiemu nachyleniu Ścieżka jest łatwo dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich oraz z wózkami dziecięcymi. Hol wejściowy ze sklepem, gastronomią i ogródkiem piwnym dopełnia całościową ofertę spaceru w koronach drzew.

Liczby / Dane / Fakty

– Platforma widokowa: 75 metrów nad poziomem morza

– Wysokość wieży: 33 metry

– Wysokość trasy: do 23 metrów

– Długość trasy: ok. 1350 metrów

– maks. nachylenie: 6%

Baumwipfelpfad Usedom
Am Bahnhof 12
17419 Heringsdorf
www.baumwipfelpfade.de/usedom
info@baumwipfelpfad-usedom.de

Parę słów o Erlebnis Akademie AG

Erlebnis Akademie AG jest jednym z wiodących w Europie dostawców (budowa i eksploatacja) obiektów rekreacyjnych z elementami edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Została założona w 2001 roku w Bad Kötzting / Bayerischer Wald jako spółka akcyjna i od grudnia 2015 jest notowana na giełdzie Papierów Wartościowych m: access w Monachium.

W Niemczech obecnie zarządza czterema obiektami: Ścieżkami w koronach drzew: w Bayerischer Wald/ Las Bawarski (2009), w Schwarzwaldzie (2014), nad Saarschleife (meandry rzeki Saar) w Saarland/kraj związkowy Saara (2016) i Naturerbe Zentrum Rügen/Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego Rugia, gdzie również znajduje się Ścieżka w koronach drzew (2013).

W Czechach i na Słowacji w ramach spółki joint venture prowadzi działalność w zakresie Ścieżek w koronach drzew w Lipnie (2012), w Karkonoszach (2017) i w Tatrach Wysokich (2017). W austriackim Salzkammergut w Gmunden na Grünbergu od lata 2018 r. działa kolejna ścieżka, a najnowsza została otwarta we wrześniu 2019 roku w miejscowości Pohorje w Słowenii. Planowane są dalsze projekty w kraju i za granicą.

www.baumwipfelpfade.de

Kolejną ważną częścią składową Erlebnis Akademie AG jest spółka DoNature gGmbH – organizacja non-profit, która zaangażowana jest w zrównoważony rozwój naszego środowiska, poprzez połączenie edukacji i doświadczenia w przyrodzie. DoNature gGmbH jest odpowiedzialna za edukację ekologiczną na terenie Niemiec, a także prowadzi seminaria, imprezy i szkolenia zespołów (s.e.t.) z uwzględnieniem aspektów zrównoważonego rozwoju i ochrony przyrody.

www.eak-ag.de

Zdjęcia: Erlebnis Akademie AG

Zobacz również

Przez wiele dni mieszkała w porzuconym samochodzie

W związku z niską temperaturą panującą na zewnątrz, Straż Miejska zwiększyła kontrole miejsc bytowania osób …

3 komentarze

  1. szkoda,że nie postawili tej wieży widokowej na górze Golm….

  2. A sam pomysł ścieżki super! Oby wykonanie było tak jak jest zapowiadane!

  3. Proszę o wytłumaczenie jednej rzeczy – wysokość ścieżki 23 m, a wysokość wieży 33 m. Gdzie podziało się 10 m
    skoro ze zdjęcia wynika, że ścieżka prowadzi na sam szczyt wieży?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.