Strona główna / Lokalne / Ścieżka w koronach drzew – nowa atrakcja przyrodnicza w Heringsdorfie

Ścieżka w koronach drzew – nowa atrakcja przyrodnicza w Heringsdorfie

Wiosną 2021 roku turyści oraz mieszkańcy niezależnie od wieku będą mogli osobiście poznać nową atrakcję turystyczną w Heringsdorfie – Uznamską Ścieżkę w koronach drzew. Ekscytujący szlak przygodowy prowadzi przez różne poziomy lasu na wysokość do 23 metrów.

Ścieżka zbudowana jest w sposób przyjazny dla środowiska i głównym materiałem budowlanym jest drewno. Przyjazna dla osób niepełnosprawnych kładka na ścieżce o długości około 1350 metrów oraz informacje znajdujące się na licznych przystankach edukacyjnych, w zabawny i  interesujący sposób dostarczą wiedzę z zakresu edukacji ekologicznej, Parku Przyrody Uznam oraz rodzimej fauny i flory. Na zawrotnych wysokościach oczekują stacje przygodowe z ekscytującymi elementami balansującymi. Spacerując do szczytu koron drzew, otwierają się przed nami niepowtarzalne perspektywy, które dają przedsmak tego, co można zobaczyć z 33-metrowej kwadratowej wieży widokowej, wzorowanej na “starej baszcie Bismarcka”. Stąd, z 75 metrów nad poziomem morza, roztacza się niepowtarzalny widok na trzy Uzdrowiska Cesarskie: Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin.

Kolejną atrakcją jest siatka spacerowa, znajdująca się na górnej platformie wieży jest 50 m², która zapewni dodatkowy dreszczyk emocji. Dzięki windzie wjazdowej znajdującej się przy wejściu oraz niewielkiemu nachyleniu Ścieżka jest łatwo dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich oraz z wózkami dziecięcymi. Hol wejściowy ze sklepem, gastronomią i ogródkiem piwnym dopełnia całościową ofertę spaceru w koronach drzew.

Liczby / Dane / Fakty

– Platforma widokowa: 75 metrów nad poziomem morza

– Wysokość wieży: 33 metry

– Wysokość trasy: do 23 metrów

– Długość trasy: ok. 1350 metrów

– maks. nachylenie: 6%

Baumwipfelpfad Usedom
Am Bahnhof 12
17419 Heringsdorf
www.baumwipfelpfade.de/usedom
info@baumwipfelpfad-usedom.de

Parę słów o Erlebnis Akademie AG

Erlebnis Akademie AG jest jednym z wiodących w Europie dostawców (budowa i eksploatacja) obiektów rekreacyjnych z elementami edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Została założona w 2001 roku w Bad Kötzting / Bayerischer Wald jako spółka akcyjna i od grudnia 2015 jest notowana na giełdzie Papierów Wartościowych m: access w Monachium.

W Niemczech obecnie zarządza czterema obiektami: Ścieżkami w koronach drzew: w Bayerischer Wald/ Las Bawarski (2009), w Schwarzwaldzie (2014), nad Saarschleife (meandry rzeki Saar) w Saarland/kraj związkowy Saara (2016) i Naturerbe Zentrum Rügen/Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego Rugia, gdzie również znajduje się Ścieżka w koronach drzew (2013).

W Czechach i na Słowacji w ramach spółki joint venture prowadzi działalność w zakresie Ścieżek w koronach drzew w Lipnie (2012), w Karkonoszach (2017) i w Tatrach Wysokich (2017). W austriackim Salzkammergut w Gmunden na Grünbergu od lata 2018 r. działa kolejna ścieżka, a najnowsza została otwarta we wrześniu 2019 roku w miejscowości Pohorje w Słowenii. Planowane są dalsze projekty w kraju i za granicą.

www.baumwipfelpfade.de

Kolejną ważną częścią składową Erlebnis Akademie AG jest spółka DoNature gGmbH – organizacja non-profit, która zaangażowana jest w zrównoważony rozwój naszego środowiska, poprzez połączenie edukacji i doświadczenia w przyrodzie. DoNature gGmbH jest odpowiedzialna za edukację ekologiczną na terenie Niemiec, a także prowadzi seminaria, imprezy i szkolenia zespołów (s.e.t.) z uwzględnieniem aspektów zrównoważonego rozwoju i ochrony przyrody.

www.eak-ag.de

Zdjęcia: Erlebnis Akademie AG

Zobacz również

Kolejny raport z prac przy budowie tunelu pod Świną

Na wyspie Uznam wykańczany jest wiadukt w ciągi ulicy Karsiborskiej. W ubiegłym tygodniu z asfaltu …

3 komentarze

  1. szkoda,że nie postawili tej wieży widokowej na górze Golm….

  2. A sam pomysł ścieżki super! Oby wykonanie było tak jak jest zapowiadane!

  3. Proszę o wytłumaczenie jednej rzeczy – wysokość ścieżki 23 m, a wysokość wieży 33 m. Gdzie podziało się 10 m
    skoro ze zdjęcia wynika, że ścieżka prowadzi na sam szczyt wieży?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.