Strona główna / Lokalne / Kolejne szczepienia za nami. W przyszłym tygodniu – grupa “80 Plus”

Kolejne szczepienia za nami. W przyszłym tygodniu – grupa “80 Plus”

Początek tygodnia rozpoczęliśmy od informacji dotyczącej problemów z dostawą szczepionek Pfizera. Na szczęście część preparatu dotarła do świnoujskiego szpitala. We wtorek, środę i czwartek przeprowadzano kolejne szczepienia. Część pracowników szpitala przyjęła drugą dawkę.

Przypomnijmy, że w miniony poniedziałek, w związku ze wstrzymaniem przez firmę Pfizer dostaw do Polski i innych krajów Europy, do szpitala nie dotarło 270 zamówionych szczepionek.

– Wobec zapowiedzi, że taka sytuacja będzie miała miejsce rozpoczęliśmy starania, żeby część dawek do nas dotarła. Chcieliśmy zaszczepić przynajmniej te osoby, które oczekiwały na drugą dawkę – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły.

We wtorek dostarczono 180 sztuk preparatu. Dzięki temu szpital mógł zaszczepić drugą dawką 150 osób, a także 30 kolejnych medyków w ramach pierwszej fazy szczepień.

– Szczepienia przebiegają sprawnie. Do tej pory żadna z zaszczepionych osób nie zgłaszała niepożądanych objawów. Kończy się tylko na bólu ręki po zaszczepieniu – mówi  lek. med. Renata Waszczuk, lekarz naczelny Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły.

W przyszłym tygodniu szpital zaczyna szczepienia w ramach grupy 80+. Co tydzień do każdego punktu szczepień docierać będzie 30 szczepionek. – W naszym szpitalu już trzeciego dnia rejestracji mieliśmy zapisanych 300 pacjentów ze wspomnianej grupy seniorów, a kolejni trafili na listę rezerwową. Dlatego chwilowo zawiesiliśmy rejestrację. Wiemy po prostu, że w najbliższym czasie szczepionek będzie niewiele – tłumaczą pracownicy placówki.

Oprócz wspomnianych 30 szczepionek w przyszłym tygodniu szpital ma otrzymać kolejne 270 szczepionek, dla osób, które otrzymały szczepienia w ramach pierwszej fazy szczepień i teraz czekają na drugą dawkę.

Do tej pory nasz szpital zaszczepił 814 osób. Prawie 150 spośród nich przyjęło drugą dawkę.

Zobacz również

Medycy ze szpitala szczepili młodzież ze szkół

Pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły szczepili w Punkcie Szczepień Powszechnych młodzież w wieku od …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.